גופן וראוניץ' הודחו ממדריד. נדאל ברבע

הבלגי הפסיד בשתי מערכות לקייל אדמונד, הקנדי הפסיד לבן ארצו דניס שפובלוב. דל פוטרו הודח על ידי לאיוביץ'. נדאל, ת'ים, זברב ואיסנר עלו לרבע. בנשים: פלשיקובה גברה על האלפ, שראפובה הפסידה לברטנס

מערכת אתר ערוץ הספורט  10.05.18 - 23:00
תחילת כתבה

טורניר מדריד בטניס נכנס לימים המכריעים, והיום (חמישי) קיבלנו מספר הפתעות מעניינות בשלב שמינית הגמר. דויד גופן, המדורג עשירי בעולם, הודח על ידי קייל אדמונד הבריטי, אחרי הפסד בשתי מערכות בלבד (6:3, 6:3). הבלגי, שדווקא מסתדר על משטח חימר ואף הגיע לחצי הגמר בברצלונה, נפרד ממדריד בשלב מוקדם מהצפוי.

אדמונד, המדורג 22 בעולם, יפגוש בשלב רבע הגמר את דניס שפובלוב (43 בעולם). הקנדי הפתיע בדרבי את בן ארצו מילוש ראוניץ' (24 בעולם), והדיח אותו גם כן אחרי שתי מערכות, (4:6, 4:6).

מי שדווקא לא התקשה מול יריב נחות ממנו הוא רפאל נדאל, המדורג הבכיר בעולם, שגם עלה על החימר הלילה. השור הספרדי שיחק מול דייגו שוורצמן מארגנטינה, וניצח אותו אחרי שתי מערכות (3:6, 4:6). נדאל יקבל ברבע הגמר את דומיניק ת'ים (7 בעולם), שהתקשה מאד מול בורנה צ'וריץ' (35 בעולם). האוסטרי פיגר במערכות, אך בסופו של דבר הפך את התוצאה וניצח אחרי 2:25 שעות (6:2, 6:7, 4:6).

עוד טניסאי שנמנע מסנסציה הוא קווין אנדרסון המדורג שמיני. הדרום אפריקאי ניצח את פיליפ קולשרייבר אחרי מותחן במערכה השנייה (3:6, 6:7), והוא יפגוש בשלב הבא את דושאן לאיוביץ' הסרבי, שגבר על חואן מרטין דל פוטרו 1:2 (6:3, 4:6, 6:7).

כמו כן, שני טניסאי-על נוספים ייפגשו בשלב הבא, אלכסנדר זברב (3 בעולם) וג'ון איסנר (9 בעולם). הגרמני המבטיח ניצח את לאונרדו מאייר (4:6, 2:6), והאמריקאי גבר בקושי רב על פבלו קואבס אחרי כשעתיים וחצי (7:6, 6:7, 6:7).

גם בנשים נרשמו מספר מיני-סנסציות, למרות שכבר מדובר בשלב מתקדם יותר, רבע הגמר. סימונה האלפ, המדורגת ראשונה בעולם, הפסידה לצ'כית החזקה קרולינה פלישקובה (מקום 6 בעולם) אחרי שתי מערכות בלבד (6:4, 6:3).

מריה שראפובה, שחזרה השנה לסבב העולמי אחרי פרשת החומרים האסורים, עדיין לא מצליחה להשיג תארים. היום הפסידה הטניסאית בת ה-31 (מקום 52 בעולם) לקיקי ברטנס ההולנדית (מקום 20 בעולם). שראפובה ניצחה במערכה הראשונה (4:6), אך הפסידה בשתיים האחרות (6:2, 6:3) והודחה מהטורניר.

ברטנס תפגוש בחצי הגמר את קרולין גרסיה (7 בעולם) שניצחה היום את קרלה סוארס נבארו (25 בעולם) בשתי מערכות קצרות (2:6, 3:6). בחצי הגמר השני תפגוש פלישקובה את המנצחת בין פטרה קביטובה לדריה קסטקינה.

הדפס