יאבד את הפסגה: נדאל הודח ממדריד ע"י תים

הספרדי הפסיד על חימר לראשונה אחרי 21 ניצחונות רצופים

מערכת אתר ערוץ הספורט  11.05.18 - 20:41
תחילת כתבהאחרי 21 ניצחונות רצופים על חימר, רפאל נדאל נכנע הערב (שישי) 7:5, 6:3 לדומיניק תים והודח מטורניר מדריד בשלב רבע הגמר. האוסטרי יפגוש את קווין אנדרסון, שניצח 6:7 (3), 6:3, 3:6 את דושאן לאיוביץ' הסרבי. דניס שפובאלוב ניצח 5:7, 7:6 (6), 4:6 את קייל אדמונד. בנשים, קיקי ברטנס המשיכה בטורניר הנפלא עם ניצחון 2:6, 2:6 על קרולין גרסיה, והיא תפגוש בגמר את המנצחת בין קרולינה פלישקובה לפטרה קביטובה.

תים היה האחרון שניצח את נדאל על משטחו המועדף, לפני שנה, וכבר מהפתיחה היה הרבה יותר מדויק והקשה במשחקון ההגשה הראשון של הספרדי. תים השיג את השבירה המיוחלת כדי לעלות ל-3:5, אבל דווקא כשהגיש לסט נשבר בחזרה. זה היה רגע שנראה שיסחוף את נדאל למומנטום וזכייה במערכה, אבל הוא ספג ברייק מיד לאחר מכן, במשחקון בו זכה בנקודה בודדת, והפעם תים השלים את המלאכה כדי לעלות ל-0:1. זו הייתה המערכה הראשונה שנדאל הפסיד על חימר אחרי 50 ניצחונות רצופים.

תים שוב שבר ואיבד את היתרון במהרה במערכה השנייה, אבל הראה הרבה אופי כדי להשיג ברייק שני ולעלות ל-3:4, לפני שסגר עניין במשחקון גדול על ההגשות של נדאל. השור הספרדי יאבד את המקום הראשון לרוג'ר פדרר בעקבות ההפסד.
הדפס