פדרר טייל מול מדבדב ועלה לגמר בבאזל

השווייצרי יפגוש את קופיל, המדורג 93 בעולם שהדיח את זברב

מערכת אתר ערוץ הספורט  27.10.18 - 19:44
(getty, David Emm)
(getty, David Emm)
תחילת כתבה

רוג'ר פדרר, הטניסאי הגדול בכל הזמנים, רחוק ניצחון אחד מזכייה בתואר ה-99 שלו בקריירה. הפנומן השווייצרי ניצח היום (שבת) 0:2 בקלילות את דאניל מדבדב אחרי שעה ו-5 דקות בלבד, ועלה לגמר טורניר באזל. אם ינצח מחר, ירשום זכייה תשיעית אי פעם בטורניר של עיר הולדתו.

המדורג שלישי בעולם לא התקשה כלל מול הרוסי (20 בעולם), כשבסט הראשון שבר אותו פעמיים וניצח 1:6 תוך 20 דקות. בסט השני הוא שבר פעמיים נוספות ועלה ליתרון 1:5, אך נשבר בעצמו ודחה את הניצחון במשחק כולו בכמה דקות. בסופו של דבר סיים עם 4:6 והעפלה לגמר משמחת במיוחד עבור הקהל המקומי.

פדרר יפגוש בגמר את מאריוס קופיל המדורג 93 בעולם. הרומני הפתיע מאד באליפות כשהדיח בשלבים המוקדמים את דניס שפובלוב ומארין צ'יליץ'. בחצי הגמר היום הוא ניצח 1:2 (3:6, 7:6, 4:6) את אלכסנדר זברב (5 בעולם) אחרי כשעתיים וחצי, כשהשלים לא פחות מ-26 אייסים ושבר את יריבו פעם אחת במערכה הראשונה ופעם נוספת בשלישית כדי לסיים עם היד על העליונה.

בטורניר וינה עלו לגמר קווין אנדרסון (8 בעולם) וקיי נישיקורי (11 בעולם) אחרי ניצחונות בחצאי הגמר על פרננדו ורדאסקו (30 בעולם) ומיכאיל קוקושקין (71 בעולם) בהתאמה.

הדפס