צ'כיה זכתה בפדרציה אחרי 0:3 על ארה"ב

סיניאקובה ניצלה ממותחן מול קנין והעניקה גביע 6 ב-8 שנים

מערכת אתר ערוץ הספורט  11.11.18 - 16:57
(getty, Srdjan Stevanovic)
(getty, Srdjan Stevanovic)
תחילת כתבה

גביע הפדרציה שייך לצ'כיה בפעם השישית משמונה השנים האחרונות. היום (ראשון) הושלמה האליפות של הנבחרות בטניס הנשים, עם זכייה של צ'כיה אחרי 0:3 על ארה"ב בגמר, כאשר קטרינה סיניאקובה (31 בעולם) ניצחה 1:2 את סופיה קנין (52 בעולם) אחרי מותחן שנמשך 3:45 שעות.

אחרי שביום הראשון של הגמר השיגה הנבחרת הצ'כית שני ניצחונות במשחקי היחידים (1:2 לברברה סטריקובה על קנין ו-0:2 של סיניאקובה על אליסון ריסק), האלופה המכהנת איבדה את התואר אחרי הפסד בהתמודדות השלישית, ובכך התבטלו משחק היחידים בין סטריקובה לריסק ומשחק הזוגות, שכן אין להם חשיבות.

סיניאקובה התעלתה עם 0:5 באייסים ונהנתה מ-69 שגיאות לא מחויבות של יריבתה האמריקאית, לעומת 44 כאלה שלה. המערכה הראשונה הייתה מאד לא יציבה עם לא פחות משישה משחקונים שנשברו. כל שבירה של הצ'כית הובילה לשבירה במשחקון שלאחר מכן ליריבתה. ביתרון של 5:6, הצליחה סיניאקובה לשבור בפעם הרביעית שלה ולנצח 5:7.

גם המערכה השנייה הייתה די משוגעת, כאשר קנין נשברה פעמיים אך שברה בעצמה שלוש פעמים בדרך ל-5:7 ושוויון כללי. בסט השלישי היה נדמה שזה ילך חלק יותר, עם שבירה צ'כית ועלייה ליתרון 0:3. קנין שברה פעמיים בחזרה והפכה את התוצאה בדרך ל-4:5 והגשה שלה לניצחון. סיניאקובה הצילה שתי נקודות משחק ושברה בחזרה ל-5:5. לאחר מכן הצילה שלוש נקודות שבירה, עלתה ל-5:6, ובמשחקון המכריע ניצחה והעניקה את הגביע לנבחרת המוכשרת ממרכז אירופה.

הדפס