בגיל 29: אגניישקה רדוונסקה פרשה מטניס

המדורגת 2 בעולם לשעבר נפרדת: "הגוף שלי כבר לא עומד בציפיות"

מערכת אתר ערוץ הספורט  14.11.18 - 17:48
רדוונסקה פורשת בהפתעה (getty)
רדוונסקה פורשת בהפתעה (getty)
תחילת כתבה

זה אמנם מפתיע קולות רבים בטניס העולמי, אבל המדורגת שניה בעולם לשעבר אגניישקה רדוונסקה הודיעה היום (רביעי) על פרישה ממשחק פעיל בגיל 29 בלבד.

הפולנייה, שזכתה ב-20 תארים במהלך הקריירה אבל מעולם לא בגרנד סלאם ומדורגת כיום במקום ה-75, שיחררה היום הודעה רשמית ובה הכריזה על החלטתה לפרוש מטניס בגיל צעיר יחסית: "היום, אחרי 13 שנים בהן אני משחקת טניס באופן תחרותי, החלטתי לסיים את הקריירה שלי. זו לא הייתה החלטה קלה ואני מרגישה אסירת תודה על כך שהיו לי כל כך הרבה רגעים מיוחדים, כולל 20 תארי WTA, אליפות בסינגפור, גמר בווימבלדון ועוד הרבה אחרים".

רדוונסקה ניסתה להסביר מה הוביל אותה להחלטה הקשה: "לצערי, אני כבר לא מסוגלת להתאמן ולשחק בצורה בה הייתי רגילה ולאחרונה הגוף שלי לא מצליח לעמוד בציפיות. בהתחשב בבריאות שלי ובדרישות הקשות של טניס מקצועני, אני חייבת לקבל את זה שאני כבר לא מסוגלת לדחוף את הגוף שלי לגבולות הנחוצים".

הטניסאית, כאמור, מעולם לא זכתה בתואר גרנד סלאם, אבל הישג השיא שלה במעמדים הגבוהים של הענף הוא הופעה בגמר ווימבלדון לפני שש שנים. חוץ מזה, היא רשמה גם שתי הופעות בחצי הגמר באוסטרליה (2014 ו-2016) וברבע הגמר בצרפת (2013).

הדפס