צפו: פדרר גבר על אנדרסון ועלה לחצי הגמר

טורניר סוף השנה: 0:2 למדורג 3, גם הדרום אפריקאי העפיל. ת'ים גבר על נישיקורי, אך שניהם הודחו בעקבות הניצחון של השווייצרי

מערכת אתר ערוץ הספורט  15.11.18 - 23:30
תחילת כתבה

שלב הבתים של טורניר סוף השנה בטניס העולמי כמעט הסתיים, כאשר משחקי הבית השני כבר נחתמו היום (חמישי) עם ניצחון 0:2 של רוג'ר פדרר על קווין אנדרסון, ומשחק המוקדם בו ניצח דומיניק ת'ים 0:2 את קיי נישיקורי. מי שבסוף עלו לחצי הגמר הם השווייצרי (3 בעולם) והדרום אפריקאי (6 בעולם) עם שני ניצחונות לכל אחד לעומת הפסד בודד. תוצאה הפוכה בין השניים הייתה יוצרת מצב של בית משולש בו ת'ים היה עולה על חשבון הטניסאי הפנומן.

פדרר לא התקשה יותר מדי, כאשר רשם 4:6, 3:6 תוך פחות משעה ו-20 דקות. למרות עשרה אייסים של אנדרסון, הדרום אפריקאי סיים עם 24 שגיאות בלתי מחויבות, וזה לא עזר לו למנוע שתי שבירות גם בסט הראשון וגם בשני.

ת'ים ניצח את היפני 1:6, 4:6 לאחר 84 דקות ושמר על הסיכויים להעפיל לחצי גמר התחרות, אך הניצחון של פדרר יותר מאוחר קבע שהאוסטרי הודח בשלב מוקדם.

האוסטרי התחיל את המשחק בצורה מצוינת ועלה ל-0:3 מהיר לאחר ששבר את היפני. נישיקורי הצליח לשמור על משחקון הגשה אחד, אבל ת'ים הציל שלוש נקודות שבירה בדרך ל-0:1 במערכות. המערכה השנייה הייתה הרבה יותר צמודה, אבל נישיקורי ביצע 41 טעויות בלתי מחויבות לעומת 21 בלבד של ת'ים, וגם 6 טעויות הגשה כפולות של היפני פגעו בו.

"לא הגעתי למשחק הזה עם לחץ על הכתפיים", סיפר ת'ים בן ה-25, "הדבר היחיד שרציתי להראות לעצמי ולכל הצופים שהגיעו היום הוא את דומיניק ת'ים האמיתי". האוסטרי עשוי להעפיל לחצי הגמר אם אנדרסון ינצח בשתי מערכות את פדרר.

הדפס