זברב הדיח את פדרר, ג'וקוביץ' מחכה בגמר

הסרבי גבר 2:6, 2:6 על אנדרסון בטורניר סוף השנה. לקול בוז מהקהל: הגרמני גבר על השוויצרי ב-2 מערכות

מערכת אתר ערוץ הספורט  17.11.18 - 23:42
תחילת כתבה

משבית שמחות: אלכסנדר זברב הדהים הערב (שבת) את רוג'ר פדרר כשגבר עליו 5:7, 6:7 (5) , שהעלה אותו לגמר טורניר סוף השנה, במה שיהיה גמר ה-ATP הראשון בקריירה שלו. הוא יפגוש בגמר את נובאק ג'וקוביץ', המדורג מספר 1 בעולם, שטייל עם 2:6, 2:6 על קווין אנדרסון הדרום אפריקאי.

הטניסאי בן ה-21 הפך לטניסאי הצעיר ביותר שעולה לגמר הטורניר מאז שחואן מרטין דל פוטרו עשה זאת ב-2009, וכן הפך לגרמני הראשון שמגיע למעמד מאז בוריס בקר ב-1996.

המערכה הראשונה הייתה צמודה במיוחד, כשבמצב של 5:6 זברב הצליח להשיג את השבירה הראשונה שלו בדרך לניצחון. בסט השני המגמה נמשכה כששני הטניסאים השיגו שבירה כ"א כל הדרך לדרמה בשובר השוויון.

בזמן משחקון בו פדרר הוביל 3:4, מספר כדורים נפלו מכיסו של מביא הכדורים, במה שגרם לזברב לדרוש להפסיק את הנקודה כחוק. לקול בוז צורם מהקהל בלונדון, הנקודה אכן הופסקה, המומנטום השתנה והגרמני החזיר עם אייס. מאותו רגע זברב המשיך במגמה החיובית וניצח 5:7 בשובר השוויון, כשהקהל מצדו הגיב עם בוז צורם ולא שגרתי, כזה שאנחנו לא רואים בדרך כלל.

"אני רוצה להתנצל על מה שהיה בשובר השוויון", זברב אמר בסיום, "הכדורים נפלו והחוקים אומרים שצריך להתחיל מחדש את הנקודה. מתנצל אם מישהו נפגע".

21 year old Alexander Zverev defeats Roger Federer 75, 76(5) to reach the final of the ATP Finals. He's the youngest to reach the final since DelPo in 2009 and the first German since Boris Becker in 1996. #atpfinals pic.twitter.com/1vOkNpQM5M

ג'וקוביץ' עלה למשחק מול אנדרסון מהמקום הראשון בעולם והציג לדבריו את המשחק הכי טוב שלו בטורניר. הוא שבר את הדרום אפריקאי בשני המשחקונים הראשונים של כל מערכה, מה שנתן לו דחיפה אדירה. נולה שמר על ההגשות שלו בשתי המערכות וסיים בניצחון מרשים אחרי שעה ו-15 דקות.

על הגמר מול זברג אמר נולה: "שיחקתי מולו בצורה מצויינת בשלב הבתים אבל אני חושב שהוא לא היה קרוב לשיא שלו במשחק הזה. היום מול פדרר היה לו משחק מעולה. הגישה שלי תהיה דומה לגישה שהיתה לי היום: המטרה להחזיר כמה שיותר כדורים למשחק והטניסאי הטוב ביותר ינצח".

הדפס