ג'וקוביץ' שוב חזר מפיגור ועלה לחצי הגמר

דוחא: 6:4, 3:6, 4:6 לסרבי על בסילשווילי, יפגוש את באוטיסטה שהדיח את ואוורינקה. צ'קינאטו וברדיך ישלימו את תמונת הפיינליסטים

מערכת אתר ערוץ הספורט  03.01.19 - 23:00
(KARIM JAAFAR, Getty)
(KARIM JAAFAR, Getty)
תחילת כתבה

בעוד פחות משבועיים ייצא לדרך הגרנד סלאם הראשון של שנת 2019, אליפות אוסטרליה הפתוחה. הטניסאים הגדולים של הסבב העולמי כבר החלו את ההכנות, ורובם משתתפים בימים אלו בטורנירים הראשונים של עונת הפעילות החדשה.

אחרי שאתמול (רביעי) נובאק ג'וקוביץ' כמעט והודח בשמינית הגמר של טורניר דוחא אבל ניצח בסופו של דבר את מרטון פוצ'וביץ', גם היום זה הלך לו קשה. הסרבי (1 בעולם) הפסיד במערכה הראשונה לניקולוז בסילשווילי (5 בטורניר), אבל התעשת בדרך לניצחון 6:4, 3:6, 4:6 תוך שעה ו-59 דקות והעפלה לחצי גמר הטורניר.

"ציפיתי שבסילשווילי ייתן משחק מצוין וכך אכן קרה", סיפר ג'וקוביץ', "לפי דעתי בעשרת החודשים האחרונים הוא משחק את הטניס הכי טוב בחיים שלו, ויש לו את אחת החבטות הכי חזקות בסבב". היה זה ניצחונו ה-13 ברציפות של הסרבי בדוחא, ומאזנו הכללי בטורניר עומד על 1:15.

בחצי הגמר יפגוש ג'וקוביץ' את רוברטו באוטיסטה אגוט (26 בעולם) שגבר על סטן ואוורינקה (66), 4:6, 4:6. למרות שהשווייצרי השיג שבעה אייסים לעומת שניים בלבד של הספרדי, הסרבים שלו היו הרבה יותר מדויקים והוא הבטיח את הניצחון תוך שעה ו-45 דקות.

במשחקים הנוספים, מארקו צ'קינאטו לא התקשה והסתפק בשתי מערכות כדי להעפיל לחצי הגמר על חשבונו של הסרבי, דושאן לאיוביץ' (48 בעולם), זאת אחרי שניצח 6:7(2), 2:6. בשלב הבא הוא יפגוש את הצ'כי, תומאש ברדיך, הזוכה של 2015 שחזר מפציעה שהשביתה אותו מאז יוני, בדרך לניצחון מוחץ על פייר הוגו הרברט במשחק שנמשך 71 דקות בלבד והסתיים בתוצאה 2:6, 4:6.

הדפס