פדרר: "רפא יכול לפגוע בכל אחד, בכל משטח"

השווייצרי פירגן לקראת חצי הגמר. נדאל: "יהיו מפגשים נוספים". וגם: כמה עולה הכרטיס הזול ביותר?

מערכת אתר ערוץ הספורט  11.07.19 - 14:27
תחילת כתבה

בוידאו: תזכורת לגמר ווימבלדון 2008

11 שנים אחרי אותו גמר ווימבלדון מפורסם, כאשר אחד מחזיק ב-20 תארי גראנד סלאם והשני רודף אחריו עם 18 תארי גראנד סלאם, הגיע הזמן לטייק השני - בפעם ה-40 בהיסטוריה, רוג'ר פדרר ורפאל נדאל ייפגשו לקרב ענקים, הפעם במסגרת חצי גמר ווימבלדון. היריב שימתין בגמר: המנצח בין נובאק ג'וקוביץ' לרוברטו באוטיסטה.

  • שישי, ישיר ב-5SPORT: רוג'ר פדרר - רפאל נדאל

נתחיל בקצת רקע. פדרר כבר מכיר את שלבי ההכרעה של ווימבלדון, שכן על הדשא הזה הוא זכה בשמונה מ-20 התארים שלו, אבל מן העבר השני ממתינה אגדה לא פחות גדולה בדמותו של השור ממאיורקה, שזכה 12 פעמים ברולאן גארוס כולל ניצחון על אותו פדרר בחצי הגמר האחרון של האליפות הצרפתית, אבל כמובן, לדשא חוקים משלו.

"גם איצטדיון וומבלי לא יהיה מספיק גדול כדי לארח יריבות כזאת", כתבו ב'פרנקפורטר' הגרמני לקראת הגרסה ה-40 לקרב הענקים, ואכן, הכרטיס הכי זול להתמודדות יעלה לא פחות מ-15,643 דולרים, אולי בעקבות העובדה שמדובר ככל הנראה באחד הקרבות האחרונים בין השניים, שכן הפעם השווצרי יגיע ממרום גילו (37) והספרדי לא הרבה אחריו (33).

"איך אגיד זאת בעדינות? זה לא זמנים רגילים בטניס הגברים", אמר פדרר לקראת המשחק. "אף אחד לא חשב שפדרר, רפא ונובאק נהיה כל כך דומיננטים לכל כך הרבה שנים". טומי האס, טניסאי עבר, חיזק אותו והוסיף: "זה מוכיח שהשחקנים הללו באמת גדולים, אבל גם אומר שלדור הצעיר יש עוד הרבה עבודה. כנראה שהם צריכים להתחיל לכתוב מה הח'ברה האלה עושים אחרת כדי להגיע לתובנות חדשות".

אבל האוהדים הם לא היחידים שמתרגשים לרגל המאורע. "זו הרגשה נהדרת לחזור לשלב חצי הגמר, לשחק ברמות הגבוהות ביותר של הטניס", אמר נדאל הנרגש. "אני מאוד שמח שהצלחנו להוביל את עצמנו על לכאן. לשחק נגד רוג'ר זה תמיד מיוחד. אני נרגש לחזור למגרש הזה אחרי 11 שנים, זה אומר הרבה בשביל וכנראה שגם בשבילו".

"אני מתרגש לקראת המשחק, מתרגש שניתנה לי האפשרות לשחק מולו בשלב כזה שוב. ההזדמנויות להיפגש קטנות מפעם לפעם ובכל זאת אנחנו פה, אבל תהיה הזדמנות נוספת. אנחנו נשחקים באינטנסיביות גבוהה, הסרבים שלנו מאוד אגרסיביים וההחזרות שלנו טובות. הייתה לי הזדמנות טובה להתאמן מול מגיש נהדר כמו סאם (קווארי)".

גם מהצד השני הגיע אך ורק פרגון. "נדאל השתפר כל כך הרבה במהלך השנים", אמר פדרר. "הוא משחק שונה ממה שהתרגלנו לראות, הוא מגיש אחרת. לא שיחקנו הרבה זמן אחד נגד השני, לפחות לא על המשטח הזה. לא יודע למה לצפות. בכל מקרה, זה לא משנה. הולך להיות קרב קשוח. רפא יכול לפגוע בכל אחד, בכל מגרש. הוא באמת כזה טוב".

הדפס