אחרי קרב זוגות מתיש: ספרד בגמר הדייויס

נדאל ולופס ניצחו וקבעו 1:2 בחצי הגמר. יפגשו את קנדה, שרשמה העפלה היסטורית אחרי 1:2 דרמטי על רוסיה החזקה

מערכת אתר ערוץ הספורט  24.11.19 - 01:39

תגיות: גביע דייויס

תחילת כתבה

בווידאו: הניצחון של רפאל נדאל ביחידים

הושלמה תמונת גמר גביע הדייויס החדש, המונדיאל של הטניס. אחרי שנבחרת קנדה העפילה הערב (שבת) בפעם הראשונה בתולדותיה לגמר בזכות 1:2 על רוסיה החזקה וניצחון דרמטי בקרב הזוגות, דבר דומה קרה גם לספרד, שגברה על בריטניה אחרי שלושה משחקים גם כן.

רפאל נדאל ופליסיאנו לופס החזקים היו זקוקים לכמעט שעתיים וחצי, אבל בסופו של דבר ניצחו 0:2 עם 6:7, 6:7 ושני שוברי שוויון מתישים מול ג'יימי מארי וניל סקופסקי. במערכה השנייה הם אף הצילו שלוש נקודות מערכה לטובת הבריטים, ובסופו של דבר ניצחו ללא הצורך במערכה שלישית.

עוד לפני כן, הבריטים עלו ליתרון בזכות 3:6, 6:7 של קייל אדמונד (69 בעולם) על לופס (62 בעולם). אולם, נדאל, המדורג הבכיר בסבב, השווה בזריזות עם 4:6, 0:6 על דניאל אוואנס (42 בעולם). ובסופו של דבר זה נגמר עם השגת הכרטיס לגמר.

צפו בניצחון של נדאל ולופס >>

כאמור, ספרד תפגוש את קנדה שרשמה העפלה היסטורית. הרוסים פתחו את ההתמודדוות עם ניצחון במשחק היחידים הראשון, כאשר אנדריי רובלב (23 בעולם) המוכשר גבר 4:6, 4:6 על ואשק פוספיסיל. הקנדי שהידרדר בעקבות פציעות למקום ה-150 בעולם הרשים עם 15 אייסים ו-28 ווינרים, אך נשבר בשתי המערכות ואיבד את המשחק.

קנדה השוותה בזכות דניס שאפובלוב (15 בעולם), שגבר 1:2 (4:6, 6:4, 4:6) על קארן חצ'אנוב (17 בעולם) כעבור כמעט שעתיים. בסופו של דבר קנדה הפכה בקרב הזוגות כש-שאפובלוב ופוספיסיל ניצחו 3:6, 6:3, 6:7 את רובלב וחצ'אנוב וכאמור רשמו העפלה היסטורית ומשמחת לגמר, שם הם יפגשו את בריטניה או ספרד.

רוסיה עשתה מסע מדהים בטורניר עם העפלה לרבע הגמר מהמקום השני (אחת מתוך שתי נבחרות בלבד שהצליחו לעשות זאת בזכות המאזן העדיף) וניצחון על סרביה של נובאק ג'וקוביץ' שהקנה לה מקום בחצי הגמר. אבל הקנדים היו גדולים עליה.

צפו בניצחון הזוגות של קנדה >>>