בפעם השישית: צפו בספרד זוכה בגביע דייויס

נדאל ובאוטיסטה-אגוט הובילו ל-0:2 על קנדה בגמר במדריד

מערכת אתר ערוץ הספורט  24.11.19 - 22:17

תגיות: גביע דייויס

תחילת כתבה

בפעם השישית בתולדותיה והראשונה מאז 2011 - ספרד היא מחזיקת גביע דייויס. הנבחרת בהובלת המדורג 1 בעולם רפאל נדאל, ניצחה 0:2 בגמר את קנדה ונכנסה לספרי ההיסטוריה בכך שהפכה לראשונה שזוכה בתואר במתכונתו החדשה. אגב, עבור קנדה הייתה זו הופעה ראשונה אי פעם במעמד הגמר.

נדאל, הטניסאי הספרדי הגדול בכל הזמנים, הוא כמובן אדריכל הזכייה בגביע דייויס גם במקרה הזה (זו הזכייה החמישית שלו בתואר), אבל סיפור הגמר, לשם שינוי, לא היה בהכרח השור ממאיורקה.

שלושה ימים בלבד אחרי שאביו הלך לעולמו, דבר שבאופן טבעי גרם לו לעזוב את המחנה הספרדי ולהחמיץ את המפגשים האחרונים באליפות הנערכת במדריד, רוברטו באוטיסטה-אגוט חזר במפתיע למגרש - ורשם את אחד הניצחונות האמוציונליים בקריירה, 6:7, 3:6 על פליקס אוז'ה-אליאסים, כדי להציב את מארחת הטורניר ביתרון.

אחרי שבאוטיסטה-אגוט סידר יתרון, הגיע התור של נדאל לסגור עניין. במשחקים קודמים באליפות עמד המדורג 1 בעולם עם הגב לקיר, והיה צריך לנצח כדי להשאיר את ספרד בהתמודדות. הפעם, במצב של יתרון, הלחץ בוודאי היה ברמה נמוכה יותר ואף שאיבד שתי נקודות משחק במערכה השנייה, "רפא" גבר 3:6, 6:7 על דניס שאפובלוב ונתן לאלפים במדריד את האות לצאת לחגוג.

גם אחרי הזכייה השישית בתולדותיה בתואר, ספרד עדיין מדורגת שישית בטבלת הזכיות לאורך ההיסטוריה, אבל כעת היא רחוקה רק גביע אחד משבדיה (שזכתה לאחרונה ב-1998). אם תהיתם, אז במקום הראשון מדורגת ארצות הברית עם לא פחות מ-32 זכיות בגביע דייויס.