"גיבור על". הזכייה שרשומה על שם נדאל

הכוכב סחב את ספרד לניצחון בדייויס: השקעתי כל מה שהיה לי

מערכת אתר ערוץ הספורט  25.11.19 - 08:44
תחילת כתבה

נבחרת ספרד אמנם זכתה אמש (ראשון) בגביע הדייויס הראשון בפורמט החדש אחרי ניצחון 0:2 על קנדה, אבל הגביע חתום על שם אחד: רפאל נדאל. הספרדים, ששיחקו לעיני הקהל הביתי, השתמשו לאורך שבוע המשחקים בכל חמשת שחקני הסגל, אך המדורג 1 בעולם בלט מעל כולם עם שמונה ניצחונות בשמונה משחקים, כולל התעלות מול בריטניה ביחידים ובזוגות וגם במשחק המכריע מול דניס שפובלוב הקנדי (3:6, 6:7).

"שיחקתי מול אחד היריבים הכי קשוחים בסופו של שבוע קשה, גם מבחינה פיזית כי השקעתי באירוע הזה את כל האנרגיה שהייתה לי", הודה נדאל, שהראה שכאשר הוא רוצה משהו, לפחות אם הוא קשור לטניס, יש מעט מאוד אנשים שימנעו אותו ממנו. "זה סיום מושלם לעונה עבור כולנו", המשיך רפא, "אנחנו יודעים כמה קשה לזכות בתואר הזה וכמה קשה יהיה לזכות בו בעתיד. ידענו שאנחנו צריכים לנצל את ההזדמנות הזו".

מדובר בסך הכל בזכייה שישית של ספרד בתואר, כולם משנת 2000 והלאה, ארבע מהן היו עם נדאל בסגל. הספרדים מדורגים כעת במקום השישי בסך הזכיות במפעל, אחת פחות משבדיה, שהפעם האחרונה בה הניפה את "גביע קערת הסלט" הייתה ב-1998, לפני הזכייה הראשונה של ספרד. ארה"ב היא המוליכה עם 32 זכיות, אוסטרליה שנייה עם 28, צרפת ובריטניה הרבה מאחור עם 10 כ"א.

בחזרה לנדאל, חבריו לנבחרת הודו למי שסחב אותם על גבו לתואר. "יש דברים שהוא עושה שאי אפשר לתאר במילים", אמר חברו לזוגות, פליסיאנו לופס, "מה שהוא עשה בזוגות אתמול ומול שפובלוב היום, אלה דברים שרק הוא יכול לעשות. לפי דעתי מדובר בגיבור על. הוא עושה דברים שאף אחד מאיתנו לא יכול לעשות. הוא אדם נהדר וטניסאי יוצא דופן".

אחרי הניצחון, נדאל הניף לאוויר את רוברטו באוטיסטה-אגוט, שחזר לנבחרת וניצח במשחק הראשון של הגמר אחרי שאביו הלך לעולמו ביום חמישי האחרון. נדאל אף הזיל דמעה כשחברו לנבחרת הודה לו בנאום הניצחון. "היה קשה מאוד", הודה באוטיסטה-אגוט, "לקחתי החלטה לעזוב ביום חמישי ובשבת חזרתי כדי לתמוך בנבחרת. הייתה לי הזדמנות לשחק בראשון בגלל המאמץ הבלתי ייאמן של הנבחרת מהיום הראשון. זו הייתה הרגשה מדהימה על המגרש".

הנה כמה מהמחמאות לנדאל ברשת: