קרולין ווז'ניאקי תתלה את המחבט בינואר

הטניסאית הדנית הודיעה: "אפרוש אחרי אליפות אוסטרליה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.12.19 - 18:03
תחילת כתבה

הטניס העולמי בקרוב ייפרד מאגדה. קרולין ווז'ניאקי תפרוש מיד אחרי אליפות אוסטרליה בחודש ינואר הקרוב, כך היא הודיעה היום (שישי) בעמוד הטוויטר האישי שלה. הטניסאית הדנית האדירה אמנם סיימה את הקריירה עם תואר גראנד סלאם אחד (אוסטרליה 2018) והגיעה לעוד שני גמרים באליפות ארה"ב, אך היא נחשבת לאחת הטובות ביותר שנצפו בעשור האחרון.

ווז'ניאקי תתלה את המחבט בגיל 29. במהלך הקריירה היא שמרה על המקום הראשון בדירוג העולמי בשנים 2010, 2011 וחלק מ-2012, כאשר היא זכתה ב-30 תארים בסבב הבכיר וייצגה את דנמרק בשלוש אולימפיאדות.

בהודעה הרשמית שלה בטוויטר היא כתבה: "שיחקתי טניס מקצועי מאז שהייתי בת 15, ובזמן הזה חוויתי פרק ראשון מדהים בחיי. עם 30 תארי WTA, שמירה על המקום הראשון בעולם במשך 71 שבועות, זכייה בטורניר סוף השנה של הסבב, שלוש הופעות באולימפיאדה - כולל הנפת הדגל של דנמרק - וזכייה באליפות אוסטרליה של 2018, אני בעצם השגתי את כל מה שהייתי יכולה לחלום עליו על המגרש. תמיד אמרתי לעצמי שכאשר הזמן יגיע שיהיו דברים מחוץ לטניס שאעדיף לעשות יותר, אז זה יקרה".

"בחודשים האחרונים הבנתי שיש הרבה יותר בחיים שלי מחוץ לטניס שהייתי רוצה להשיג. להתחתן עם דייויד (לי, שחקן הכדורסל) ולהקים איתו משפחה הייתה מטרה אחת, ובאותו הזמן להמשיך לטייל בעולם כדי להעלות את המודעות לדלקת המפרקים השגרונית. לפיכך, היום אני מודיעה שאני אפרוש מטניס מקצועי אחרי אליפות אוסטרליה בחודש ינואר הקרוב. אין לזה קשר לבריאות שלי וזו כמובן לא פרידה. אני מצפה להמשיך לשתף את המסע שלי איתכם. אני רוצה להודות מכל הלב לאוהדים שלי, לחברים, לספונסרים, לקבוצה, במיוחד לאבא בתור המאמן שלי, לבעלי ולמשפחה שלי על שנים של תמיכה. בלעדיכם לא הייתי יכולה לעשות זאת".