הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שטילוב: ''אני מאושר, חיכיתי לרגע הזה. החלום התגשם"

אלוף אירופה הטרי חוגג: ''היתה לי הרגשה טובה, אני הרבה יותר רגוע". הוא יקבל 50 אלף ש"ח מענק

מירי נבו
מירי נבו  20.04.13 - 13:26
תחילת כתבה

מדהים. מרגש. היסטורי. אלכס שטילוב זכה הבוקר (שבת) במדליית הזהב באליפות אירופה עם תרגיל קרקע מצוין שהעניק לו את הציון 15.333. המתעמל שזכה בעבר במדלייות כסף וארד בתחרות הזו, עלה הפעם שלב וקבע הישג היסטורי. מי היה מאמין לפני פחות מעשור שיהיה לנו אלוף אירופה בהתעמלות?

חשוב לציין ששטילוב זכה בזהב ביחד עם מתעמל בריטי, מקס וויטלוק, לאחר שהשניים זכו לציון זהה. שטילוב שחזר מאוכזב אחרי לונדון (נשאר מחוץ לפודיום) יכול להיות מעודד מאוד לקראת ריו 2014. הוועד האולימפי בישראל יעניק לשטילוב מענק מיוחד בסך 50 אלף ש"ח ומאמנו סרגיי וייסבורג יקבל מחצית מהסכום.

"בסך הכל היתה לי הרגשה טובה והגעתי מוכן לתחרות הזו", אמר אלכס שטילוב, "רציתי להעלות את רמת הקושי תוך כדי התרגיל אבל בסוף אילתרתי. אם הייתי עושה תרגיל יותר קשה, אולי גם הייתי טועה. בסופו של דבר, זה היה חלום לזכות במדליית זהב והחלום שלי התגשם".

"אני מאוד שמח", המשיך המתעמל, "מחר יש לי גם גמר במתח ואני סוגר את התחרות אז אני מקווה לעשות תרגיל לא פחות טוב. לא עקבתי אחרי המתחרים שלי אבל ראיתי את הציונים. חיכיתי לרגע הזה. התחלתי לחשוב קצת אחרת בכל האימונים ואני הרבה יותר רגוע. גם פה השתדלתי ליהנות מהתחרות. הפכתי ליותר בוגר אחרי לונדון". 

יו"ר הוועד האולימפי בישראל, יגאל כרמי, התייחס לזכיה: "שטילוב הוא המתעמל המעוטר ביותר של ישראל בכל הזמנים באליפויות עולם ואליפויות אירופה. כבר היום, אליפות אירופה הראשונה אחרי המשחקים האולימפיים בלונדון בהם דורג במקום השישי, הוא הוכיח שהוא נחוש להצליח בכל תחרות בה הוא משתתף והוא עושה הכל כדי לשמור על מעמדו הספורטיבי הנכבד בהיותו מתעמל המדורג גבוה גבוה דרך קבע בצמרת הענף. אלכס, אנחנו גאים בך ומקווים לראותך בריו 2016".