חשש מקרינה: 3 לוחמים לא נסעו לתחרות

טקוואנדו: נבחרת ישראל יצאה לאליפות ברוסיה עם סגל חסר בשל התנגדות המשפחות לשלוח בניהם לצ'לבינסק

דניאל רוט  06.09.11 - 18:46
לפחות היא יצאה לרוסיה. בת אל גטרר
תחילת כתבהנבחרת הטקוואנדו של ישראל יצאה לאליפות רוסיה הפתוחה בתקווה לשוב עם הישגים ספורטיביים, אלא, שצירוף מקרים מעט ביזארי העיב על הכנותיה של הנבחרת, ואף גרם לבסוף לכך שחלק מחברי המשלחת נשארו בארץ. השלושה הם מוטי לוגסי, אור חזות ואילן ברגינסקי. אחיו של אילן, מארק ברגינסקי, מהצוות המקצועי נותר גם הוא בישראל. 

טורניר הטאקוונדו היוקרתי מדרג A נפתח אמש בעיר צ'לבינסק שברוסיה, בו משתתפת גם נבחרת ישראל, אך לאחר ויכוחים ובירורים מול משרד החוץ ושגרירות ישראל ברוסיה, מספר ספורטאים ואנשי הצוות המקצועי לא יצאו עם הנבחרת והחליטו להישאר בבית. תחילת הסאגה פרצה יומיים לפני התחרות, כאשר תאונת רכבות גרמה לחוסר ודאות לגבי בטיחות הספורטאים באליפות. תחילה סברו כי המטען שנשאו הרכבות בעת התאונה הכיל חומר כימי רדיו אקטיבי.

הדאגה הגדולה שהטרידה את התאחדות הטאקוונדו הייתה האפשרות שהחומר התפזר באוויר ברחבי העיר והאיזור כולו. זאת ומאחר שבידי ראשי המשלחת לא היו כל הפרטים המלאים והמדוייקים, החל סבב בדיקות מול הרשויות המקומיות ואף נערכה התייעצות עם דיפלומטיים ישראלים השוהים ברוסיה ועם היחידה לספורט הישגי. לבסוף, בשל רגישות המקרה, הוחלט בנבחרת לאפשר לספורטאים עצמם לבחור באפשרות לנסוע לתחרות או להישאר בארץ. בנקודת הזמן הזו כבר התברר כי החששות היו לשווא ושהחומר שנחשד כרדיו אקטיבי התברר כגז לא מזיק, אלא שמספר משפחות של הספורטאים הצעירים כבר הטילו וטו על השתתפות יקירהם.

בעוד שלושת הצעירים לוגסי, חזות ואילן ברגינסקי הצטוו על ידי משפחותיהם להישאר בישראל ולא לנסוע לתחרות, אביו של ברגינסקי, יוצא בריה"מ לשעבר, הגדיל לעשות ואף אסר את ההשתתפות גם על בנו השני. האח מארק ברגינסקי משמש כאחד משני המאמנים של הנבחרת ובשל היעדרו רק יחיעם שרעבי ליווה את המתחרים.

בסופו של דבר ולמרות הכל, ישראל יצאה לרוסיה עם סגל איכותי הכולל את בת אל גטרר, רון אטיאס, לירן מלאכי, אלון אלבוחר, יובל בוחבוט, אדם סגיר, יוני אדלשטיין, קדן שפריר ויסמין ול. אניה מירקין הפצועה צורפה גם היא למשלחת. בינתיים בתחרות עצמה לירן מלאכי נוצח ברבע גמר במשקל עד 58 ק"ג וסיים במקום השלישי.

הדפס