אליפות אירופה בהתעמלות אומנותית תערך בישראל

הישג גדול למדינה: ההתאחדות האירופאית בהתעמלות קבעה כי ישראל תארח לראשונה בהיסטוריה את התחרות. אופיר פינס: "זה רגע לפני המשחקים האולימפיים בריו, זה יהיה מרגש מאוד"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  31.01.14 - 22:25
נטע ריבקין. המתעמלת הבכירה באווירה ביתית (gettyimages)
נטע ריבקין. המתעמלת הבכירה באווירה ביתית (gettyimages)
תחילת כתבה

הישג גדול לספורט הישראלי בכלל ולהתעמלות האומנותית בפרט. ההתאחדות האירופאית בהתעמלות קבעה הערב (שישי) בישיבתה בלוזאן כי ישראל תארח במאי 2016, את אליפות אירופה בהתעמלות אומנותית, לראשונה בהיסטוריה.

בישיבה שהתקיימה הערב בלוזאן ייצגו את ישראל יו"ר איגוד ההתעמלות אופיר פינס וראש עיריית חולון מוטי ששון. לשלב הסופי של ההתמודדות על אירוח אליפות אירופה בהתעמלות אומנותית הגיעו בולגריה וישראל, כאשר בהצבעה חשאית שהתקיימה זכתה ישראל בתמיכה של 10 נציגים, בינהם ג'קי וישניה, חבר הנהלת ההתאחדות האירופאית בהתעמלות ויו"ר הוועדה המקצועית שלה, לעומת 7 נציגים שתמכו בבולגריה. 47 מדינות כבר הבטיחו השתתפותן באליפות, כשמהן תגענה 700 מתעמלות.
 
"מדובר בארוע החשוב ביותר בהתעמלות אומנותית שיהיה בשנת 2016 . זה יהיה המבחן האחרון של המתעמלות לקראת המשחקים האולימפיים בריו, וצפויה להתקיים כאן תחרות בינלאומית ברמה גבוהה מאד. ישראל מאד מוערכת בהתעמלות אומנותית ואני שמח שנתנו בנו אמון גדול", אמר בהתרגשות יו"ר איגוד ההתעמלות אופיר פינס בשיחת טלפון מלוזאן. פינס גם עידכן כי התחרות תתקיים באולם הספורט החדש בחולון שתכולתו 4,500 מקומות ישיבה והוא יחנך בסוף השנה הנוכחית .

יגאל כרמי ,יו"ר הוועד האולימפי בישראל, בירך הערב את פינס על ההישג הגדול ואמר: "מדובר באירוח אירוע רב חשיבות, יוקרתי ביותר. אני בטוח שהוא יתנהל בסטאנדרד גבוה מאד, ובסיומו נהיה גאים בארגון שלו. ארוע בסדר גודל כזה  יקדם מאד את ההתעמלות האומנותית".