הורים של מתעמלות: להדיח את ויגדורצ'יק

דרשו לפטר את המאמנת בעקבות פרשת הבעיטה: "בריאות חשובה ממדליה". ויגדורצ'יק עם הנחיתה: "אדבר כשהאיגוד ייתן לי. כולם בסערה? תחיו בסערה, טוב לכם"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  12.07.16 - 12:51
תחילת כתבה

הורים של מתעמלות בנבחרת ההתעמלות האמנותית של ישראל דורשים להדיח את המאמנת אירה ויגדורצ'יק מתפקידה בעקבות פרשת הבעיטה, לפיה המאמנת בעטה לכאורה במתעלמת יקטרינה לבינה במהלך עימות חריף במיוחד.

"אנחנו דורשים להדיח את המאמנת, או שלא נשלח את הבנות לאימונים", טענו ההורים. "הבריאות של הבנות חשובה הרבה יותר ממדליה או הישג אחר". מצד שני, באיגוד העבירו מסרים להורים לפיהם "ללא אירה, הנבחרת כולה לא תצא לריו".

מוקדם יותר היום, נבחרת ההתעמלות האמנותית נחתה לפנות בוקר מקאזאן אחרי התקרית החמורה בה המאמנת הראשית של הנבחרת, אירה ויגדורצ'יק, בעטה באחת המתעמלות יקטרינה לבינה במהלך אחד האימונים במסגרת גביע העולם בקאזאן.

ויגדורצ'יק יצאה בנפרד מהנבחרת ולא הסכימה לדבר. "אני אדבר רק כשהאיגוד ייתן לי. אין לי מושג על מה אתם מדברים. כולם בסערה? תחיו בסערה, טוב לכם".  לבינה עצמה גם יצאה מוקפת באנשי האיגוד, שאסר עליה לדבר. ביציאה התאספו הורי המתעמלות יחד איתן ושוחחו מספר דקות. כפי שפורסם בערוץ הספורט, ההורים דרשו פגישה עם היו"ר והמנכ"לית של האיגוד. 

כידוע, עד לעכשיו אנשי האיגוד לא הצליחו ליצור קשר עם ויגדורצ'יק. בהמשך צפוי היו"ר אופיר פינס לערוך בירור מעמיק ורציני על מנת להבין את כל פרטי המקרה.

הנבחרת הקבוצתית כוללת את אלונה קושבצקי, יובל פילו, אידה מיירין, יקטרינה לבינה, קרינה ליחבר ונטלי מנדלסון. מדובר בנבחרת מוצלחת ביותר, שנמצאת בטופ העולמי בשנתיים האחרונות. רק לפני כשלושה שבועות היא זכתה בשלוש מדליות באליפות אירופה שנערכה בחולון, אחת מהן מזהב. ברזומה של הנבחרת גם מדליית ארד בקרב רב באליפות אירופה 2014 ומדליית כסף בתרגיל הסרטים באליפות העולם 2014.