היסטוריה: ילד ישראלי נבחר כטאלנט עולמי

טניס שולחן: אורי אלמור ייקח חלק בתכנית יוקרתית של ITTF

מערכת אתר ערוץ הספורט  17.04.19 - 09:23
אורי אלמור, הישג נפלא
אורי אלמור, הישג נפלא

תגיות: טניס שולחן

תחילת כתבה

הישג אדיר לטניס השולחן בישראל. השחקן הצעיר, אורי אלמור, נבחר אתמול (שלישי) לאחד משלושה נציגים אירופאים המוזמנים לתכנית הטאלנטים הבינלאומית לקידום כישרונות צעירים של ההתאחדות הבינלאומית לטניס שולחן (ITTF) וההתאחדות האירופאית לטניס שולחן (ETTU).

הבחירה באלמור (12), הנכלל בסגל נבחרת הקדטים של ישראל, הגיעה לאחר הישג מרשים שנזקף לזכותו במחנה שהתקיים בשבוע שעבר בלוקסמבורג, במהלכו הציג יכולת גבוהה כשהוא מסיים עם הניקוד המסכם הגבוה ביותר מבין כלל השחקנים במחנה מרחבי היבשת (164 נקודות סה"כ).

יצוין כי אלמור הינו חניכם של זאב קראוס ועדי רוזנבאום ממועדון מכבי זיכרון יעקב, ובנוסף זוכה לליווי אישי מצידו של הרכז המקצועי של איגוד טניס השולחן, שמעון רבינוביץ', ומנהל הפרויקט המקצועי באיגוד, מר מישל גדאל.

יו"ר איגוד טניס השולחן בישראל, לירון כרמל: "הבחירה באורי אלמור היא בהחלט חיזוק ועדות לכך שהאיגוד נמצא בדרך הנכונה עם האנשים הנכונים. כישרונות תמיד היו ותמיד יהיו, העניין המהותי הוא כיצד לטפח אותם בצורה הנכונה ביותר כדי להגיע לתוצאות בינלאומיות. כיום האיגוד ערוך ומוכן לדרך מקצועית עבור השחקנים המוכשרים הללו".

הרכז המקצועי של איגוד טניס השולחן בישראל, שמעון רבינוביץ': "אני גאה בבחירה באורי. מדובר בפרויקט יוקרתי ברמות הגבוהות ביותר. סימנתי את אורי מזה תקופה כפוטנציאל גדול. אמשיך לעזור לו במטרה לטפח אותו ולסייע לו להתפתח כשחקן ברמות הגבוהות ביותר".

עדי רוזנבאום, יו"ר מכבי זיכרון יעקב: "כמאמנו של אורי אלמור בזיכרון יעקב, שמחתי לקבל את הידיעה על ההישג המדהים הזה שכולל את בחירתו לתכנית היוקרתית והבינלאומית לקידום כישרונות צעירים בטניס שולחן. אורי שהחל להתאמן בגיל 7 במועדון, התגלה מיד כפוטנציאל יוצא דופן, ותוך זמן קצר זכה בכל תארי אליפות ישראל בגילאים 9 ו-11 (שנתיים בכל קטגוריית גיל). לפני כחודש הוכתר כאלוף ישראל בקטגוריית גיל 13, והוא רק בן 11. בזכות השילוב בין האופי, הכישרון, התמיכה מהבית וההשקעה הרבה באימונים, נראה שאורי סולל את הדרך להישגים מרשימים עוד יותר".