הפועל זבולון זכתה בגביע המדינה בכדורמים

המועדון זכה גם בתחרות עד גיל 16. יקנעם זכתה בנשים

מערכת אתר ערוץ הספורט  27.02.20 - 01:06
(גלעד קוולרצ'יק)
(גלעד קוולרצ'יק)

תגיות: כדורמים

תחילת כתבה

זכייה חמישית של הפועל גוש זבולון גברים וזכייה חמישית של הפועל יקנעם נשים בגביע המדינה, ואם להוסיף את הגביע עד גיל 16 בו זכתה זבולון בתחילת ההצגה המשולשת הערב בבריכה האולימפית שבווינגייט, הרי שהצפון ניצח בגדול בחגיגת הכדורמים הראשונה לשנת 2020, לעיני יותר מאלף צופים.

גמר הגברים היה צמוד, אבל אסא ת"א לא הצליחה להשוות בשניות הסיום והדאבליסטית מקיבוצי העמק ניצחה 12-13 (3-5, 3-1, 4-5, 2-2).

ג'רמי דייבי, זר בעל אזרחות של ניו זילנד ואוסטרליה, היה המצטיין עם 4 שערים: "דבקנו בתכנית המשחק של המאמן מתחילת המשחק וניצחנו בכל קרבות ההגנה. אני מקדיש את הניצחון לקהילה הנהדרת של גוש זבולון והקיבוץ הנהדר בו אני גר, רמת יוחנן".

המאמן והמנהל המקצועי של המועדון טל גרודמן: "שני הגביעים בהם זכינו הערב, בוגרים ונערים, מוכיחים כי העבודה הקשה משתלמת. קצת חששנו כי אס"א סיימה איתנו בתיקו  בליגה ואכן היה גמר קשה, אבל הוכחנו שוב כי גביע לוקחים עם כל הלב והנשמה".

עוד לזבולון: גרוס וקלרפלד 3 כא, חיימוביץ 2, הדר 1. תא: קולודני 5, קרן וגולדשמידט 2 כא, פולצ'ק, נודלמן ואבניר 1 כ"א.

אצל הנשים, האלופה המכהנת , יקנעם, מחקה פיגור של 4 שערים מול סגנית האלופה ומחזיקת הגביע הפועל פתח תקוה, עם שער שוויון של מאי רגב בת ה-18 ארבע שניות מהסיום 13-13 (5-5, 2-1, 2-3, 4-4). בדיוק כמו בגמר 2019 הלכו הקבוצות לפנדלים אלא שהפעם היתה ידה של יקנעם על העליונה והיא ניצחה 16-17 (3-4 בפנדלים) עם שער ניצחון של דר מנקרמן בת ה-16.

קפטנית יקנעם, שונית סטרוגו, לא רק שפיצתה על החמצת הפנדל בהפסד לפתח תקוה בגמר השנה שעברה, והבקיעה הפעם בדו-קרב הפנדלים, סיימה את המשחק כמצטיינת עם 6 שערים ואמרה: "מה שלא עשינו כל העונה עשינו היום סוף סוף. הוכחנו שהכל בראש והאמנו גם כשהיינו בפיגור".

בן זוגה והמאמן מילוש ברדיץ': "אני שמח בשביל הצעירות שלנו ובשביל שונית הוותיקה על כך שהן הוכיחו כי יקנעם היא הקבוצה הטובה בישראל".

עוד ליקנעם: טל 4, רגב, מנקרמן ופליקס 2 כא, פרקש 1. פת: בוגצ'נקו 6, שקד 4, נוי ולוי 2 כא, פוטוריאן וססובר 1 כ"א.

כמו כן, בגמר עד גיל 16 ניצחה זבולון את הפועל פתח תקוה 11-14.