במעמד צד אחד: אשדוד מחזיקת הגביע

גברה 57:78 על חולון והניפה בפעם הרביעית. 23 להייז

מערכת אתר ערוץ הספורט  08.03.18 - 20:05
תחילת כתבה

גמר גביע המדינה לנשים בכדורסל נגמר, מבחינה ספורטיבית, עוד לפני סיום המחצית הראשונה הערב (חמישי) בין בנות אשדוד לאליצור חולון. הקבוצה הדרומית השלימה זכייה רביעית בתולדותיה בתואר השני בחשיבותו ושמרה על חלום הדאבל עם 57:78 מכריע בגמר שהיה חד צדדי כמעט לכל ארכו.

קלעו לאשדוד: טיפני הייז 23 ו-8 ריב', קטיה לויצקי 17, שי דורון 13, טיאה פרסלי 12, צ'לסי הופקינס 9, 11 ריבאונדים ו-6 אסיסטים וטיפאני ג'קסון 4. קלעו לחולון: דניאל אדאמס 19 ו-12 ריבאונדים, קריסטל ברדפורד 18 ו-7 ריבאונדים, סיאניה צ'ונג 10, נועה זליבנסקי 8 ונופר שלום 2.

אחרי הגישושים בפתיחה (4:9 לאשדוד אחרי שש דקות), הזריקות של הדרומיות התחילו להיכנס, בעוד חולון המשיכה להחטיא ולאבד כדורים. מהר מאוד הפער תפתח ובתום רבע אחד עמד על 7:22. טיפאני הייז נכנסה לעניינים ברבע השני ועם שתי שלשות קבעה יתרון שיא - 13:40 לפני שחולון צימקה במעט עד המחצית.

החולוניות רצו להחזיר מעט מכבודן האבוד במחצית השניה ופתחו בסערה את הרבע השלישי. פער שעמד על 27 נקודות פתאום צומק ל-48:36 בלבד, אבל אז הקבוצה של רועי אייזנברג ספגה מכה עם העבירה הרביעית של ברדפורד. הפער חזר ל-21 נקודות בסיום הרבע השלישי (36:57) ומשם הדרך של אשדוד לגביע הייתה סלולה. קטי לויצקי סגרה עניין עם שלשת קלאץ' ואשדוד הוסיפה עוד גביע לארון.

לפני המשחק נערך טק לכבוד הפרישה של שחקנית הנבחרת, ליעד סואץ-קרני, שקיבלה מגן הוקרה משרת התרבות והספורט, מירי רגב, ומיו"ר איגוד הכדורסל, עמירם הלוי.

מהלך המשחק
אליצור חולון פתחה עם: נופר שלום, לימור פלג, סאניה צ'ונג, קריסטל ברדפורד ודניאל אדאמס. בנות אשדוד התחילה עם: צ'לסי הופקינס, טיפאני הייז, שי דורון, טיפאני ג'קסון וקטיה לויצקי. גודל המעמד השפיע על שתי הקבוצות בפתיחה ואחרי שש דקות מלאות באיבודי כדור והחטאות לוח התוצאות הראה על 4:9 לאשדוד. חמש נקודות רצופות של טיאה פרסלי קבעו יתרון דו ספרתי לקבוצה של עדן ענבר, 4:14. הייז סגרה את הרבע על 7:22 עם שלשה בניתור לאחור. חולון עדיין לא הגיעה.

המומנטום האשדודי המשיך ברבע השני ואחרי מהלך טיקי-טקה קבוצתי טיפני הייז קבעה 11:30 עם צליפה מחוץ לקשת. הגביע התרחק מחולון. לויצקי, במשחק מצוין, השחילה עוד זריקת ניתור מקו העונשין כדי להגדיל את הפער ל-25 נקודות (13:38) ואולי לסתום את הגולל על המשחק עוד לפני השריקה למחצית. הפרש השיא עמד על 13:40 לזכות אשדוד לפני שחולון צימקה במעט ל-43:20 בהפסקה.

חולון אחרת עלתה למחצית השניה. שלשה של אדאמס ועוד חדירה טובה של ברדפורד צימקו ל-46:29 והשאירו תקווה. ברדפורד המשיכה להיות השחקנית החמה של חולון ושלשה ראשונה שלה קבעה 48:36 בלבד. הקבוצה של רועי אייזנברג ספגה מכה לא פשוטה ארבע דקות לסיום הרבע כשברדפורד ספגה עבירה רביעית ונאלצה לרדת לספסל. אשדוד ניצלה את ההיעדרות שלה מהר מאוד והקפיצה את הפער ל-36:57 בסיום הרבע.

מהלך של שלשה ועבירה של שי דורון קטע עוד ניסיון קאמבק של חולון בפתיחת הרבע הרביעי והוריד את ברדפורד לספסל עם עבירה חמישית. שלשה חשובה של קטיה לויצקי סיימה כל תקווה חולונות לקאמבק וקבעה 51:72. משם כבר לא הייתה דרך חזרה. בסיום 57:78 לאשדוד, שקוטפת גביע רביעי.

הדפס