"לא נעים לי לשמוע שהקהל בארנה שר 'גיא פניני מת'"

"סטודמאייר מקבל כבוד מהשופטים, מקווה שהפעם זה יהיה נטו כדורסל"; "שנה-שנתיים רעות לא ישברו אותנו"; "רוצים לגרום לקהל להתגאות בנו שוב". רגע לפני גמר הגביע מול הפועל ירושלים, גיא פניני ויוגב אוחיון התפנו לראיון מיוחד ויש להם לא מעט מה להגיד

רועי גלדסטון  16.02.17 - 11:00
תחילת כתבה

אם יש שניים שלהם העונה הזו היא הכי שונה ממה שהתרגלו זה יוגב אוחיון וגיא פניני. בשונה מרכבת הזרים שבאה והולכת, שני הישראלים הם השחקנים שהכי מזוהים עם מכבי ת"א. הם יודעים עד כמה ההפסדים כואבים לקהל שחרט על דגלו את הווינריות, הם מבינים שההווה המאכזב רחוק מהעבר של מועדון הפאר.

  • הראיון המלא: הערב ב-19:00 בחדשות הספורט

בכל שבוע שני השחקנים הוותיקים ניצבים מול המיקרופונים, הם אלה שמנסים לתת את ההסברים, אבל גם צמד הישראלים מבין שמכבי ת"א חייבת להיראות יותר טוב.

כשהעונה ביורוליג כנראה תסתיים מוקדם מהמצופה, הצהובים מקבלים הערב (חמישי) הזדמנות להוכיח שהם עדיין כאן, ולהמתיק את הגלולה של העונה המרה עם גביע מתוק במיוחד. היריבה המיתולוגית, הפועל ירושלים תחכה שם, אבל אולי דווקא מולה, הצהובים יוכלו להוכיח שעדיין לא השתנו סדרי עולם בכדורסל הישראלי.

רגע לפני הקרב על התואר בארנה, יוגב אוחיון וגיא פניני התפנו לראיון זוגי. ההרגשה לפני הגמר, המסר לשופטים, היריבות עם י-ם והרצון לשמור על התואר.

שלושה מאמנים בעונה אחת:
אוחיון: "יש דברים שהם מחוץ לשליטתנו. הייתה אווירה טובה בחדר ההלבשה ובין השחקנים העונה. קרו דברים שההנהלה עשתה ואנחנו כשחקנים חייבים לכבד זאת. לצערנו דברים שקורים לרעה בטח במשפחה כמו מכבי שאנחנו ביחד כל היום זה מצער. זה קורה בחיים וצריך להביט הלאה".

"בא לנו לגרום לבעלים ולאוהדים להתגאות בנו שוב. לגמר אתה לא בא בלי מוטיבציה. אם הקהל שלנו יגיע, והוא יגיע בהמוניו, זו אקסטרה מוטיבציה. גם אוהדי היריבה נותנים לך מוטיבציה ופה צריך את הניסיון שלנו ששיחקנו הרבה פעמים באווירה הזו".

פניני: "לא קל להחליף שלושה מאמנים בעונה אחת. לכל אחד האג'נדה שלו, הטיפים שלו והשחקנים שהוא הולך איתם. יש שוני בין כל המאמנים. כל אחד עם יתרונות וחסרונות ולנו, השחקנים, לא היה קל לעשות כל פעם את ההתאמה למאמן חדש ולשיטה חדשה, ואולי גם בגלל זה אנחנו מעט מאחור מבחינת הכימיה שלנו וההבנה של דברים על המגרש. אנחנו עם ניסיון וחלק מהשחקנים פה עבר הכל וצריך לשים הכל בצד ולדעת לתת את כולך".

"לאחרונה יש תחושה של שיפור והבנה של אחד את השני ובגמר אני מקווה שנראה את התוצאות של זה. בגאצקיס מאמן טוב שבא עם רצון לשנות ולעשות את הכי טוב. הוא בא בתקופה לא קלה ועושה הכל כדי שהקבוצה תצליח ונותן לנו את כל התנאים. היה גם את המקרה עם סוני ווימס והמון טלטלות איתן התמודדנו. צריך להיות אדם מיוחד כדי לעמוד בזה ועד עכשיו הוא עושה עבודה מעולה".

מוכנים לגמר:
פניני: "הגמר הזה חשוב מאוד למועדון ולשחקנים. בטח שבעונה כזו. זו אחת המטרות שלנו שאותן מסמנים בתחילת העונה ואנחנו רוצים להגשים את המטרה הזו. אנחנו רוצים לעשות טוב לנו לקהל ולאוהדים".
אוחיון: "זה אחד הדברים החשובים למועדון בטח בעונה כזו בה לא הכל הלך כפי שציפינו. זכייה בגביע זו זריקת עידוד לעונה הזו. אם ננצח, זה יוסיף לנו המון להמשך העונה וכמובן עוד תואר להיסטוריה של המועדון".

הלקח מההפסד האחרון לירושלים בארנה:
אוחיון: "אין קשר בין המשחקים. כל משחק הוא לגופו. עשינו התאמות מהמשחק הקודם לקראת מחר. דברים לא התנהלו כפי שרצינו והפקנו את הלקחים. במחצית ראשונה היינו במשחק ובמחצית שניה רדפנו אחריהם ולא היינו שם כפי שהיינו אמורי להיות. אנחנו כבר חודשיים משחקים בסגנון שהוא עם יותר שחקנים נמוכים וצריך לנסות להגיע למצבים שמתקיפים מהר מבחוץ ומשחקים פחות סטטי וללא משחק חפירות".
פניני: "באמת אמארה סטודמאייר היה מצוין במשחק הקודם והיינו יותר מדי חלשים באזור הצבע, גם בגלל גבוהים אצלנו שלא שיחקו לפני שבועיים בארנה. למדנו מזה, ולא נגלה איך. ניערך בהתאם".

המסר לשופטים:
פניני: "אמארה מקבל כבוד מהשופטים וזה משהו מכריע, אני מקווה שבמשחק הזה השופטים ישימו את הכבוד בצד ויהיה פה נטו כדורסל. במשחק הקודם אייברסון קיבל שלושה פאולים מהירים שלא הגיעו לו. אני מאמין שיהיה בסדר. יש לנו מספיק ניסיון להתמודד מולו".

שנתיים רעות לא מוחקות מועדון גדול:

פניני: "כל מועדון גדול בכל העולם חווה תקופות פחות טובות ויותר טובות. אי אפשר להסתיר שבשנתיים וחצי האחרונות אנחנו לא בתקופה מדהימה למועדון וזה הגיע אחרי השיא של זכיה ביורוליג. יש בזה משהו מעט טבעי שאומנם אסור שיקרה, אבל מגיעה ירידה. אסור לרגע לשכוח שהמועדון הזה כל כך גדול שגם שנה-שנתיים רעות לא ישברו אותו. המסורת היא מעל הכל במכבי".
אוחיון: "ירושלים עם בניית הארנה עשתה התקדמות יפה. אני מסתכל על עצמי כמכבי תל אביב, ולא על מישהו אחר או קבוצה אחרת ואין שום סיבה שמכבי תחשוש או יהיה לה איזה רגשי מול יריב ראוי כמו ירושלים. לאורך השנים מוכח שמה שמכבי עושה הוא נכון. מה שכן טוב פה הוא שיש יריב שדוחף קדימה וכל תחרות היא טובה לכולם".

מסיימים חוזה:
יוגב: "כל השנים שעברתי בקריירה שלי למדתי לשים דבר אחד בצד וזה את ביטחון וטובת הקבוצה. לא מעניין אותי מספר הדקות שלי, או כמות הנקודות והאסיסטים אלא לנצח בטח שבעונה כזו. אני 6 שנים במועדון ואין לי מה להוכיח או להזכיר למישהו את מה שיש לי. אני בכלל לא חושב על העניין הזה של החוזה אלא באמת, ולא כקלישאה של טובת המועדון לפני. אני רוצה לזכות בתארים ולא בשום דבר אחר. ברור שהחלום הוא לסיים במכבי כשחקן".
פניני: "סיום החוזה בראש ואני לא אשקר אותך. אבל עם השנים למדנו והבנו להתעלם מזה ולשים את זה בצד בטח ובטח בגמר גביע. ברור שהמחשבות על עצמך מלוות אותך אבל פה ההצלחה לפני הכל כי בסוף זה גם ההצלחה שלך האישית".

"פניני מת"
פניני: "זה לא נעים לשמוע גיא פניני מת. להגיד לך שאני נהנה להיכנס לארנה ולשמוע גיא פניני מת? זה לא הכי נעים. אבל אם אף אחד לא עושה כלום עם זה ולא מגנים ונותנים לגיטימציה, אז אני לא יכול להילחם בזה לבד. אם הקבוצה שהאוהדים שלה שרים את זה לא אומרת כלום אז מה אני יכול לעשות?".

"זה משפיע עליי אבל למדתי לחיות עם זה ולקחת את הטוב ולהיכנס בזכות זה לפוקוס. אני מדבר לעצמי בלב וזה נותן לי אמביציה. לכל קהל יש קללות בכל מקום בעולם ואני לא אומר שאפשרי לנקות את המגרשים מזה, אבל אפשר לנסות".

תמונת סיום:
יוגב: "עוברים לי רק דברים חיוביים בראש. לא חושב יותר מדי קדימה כמו איך מניפים את הגביע או חוגגים כי אז זה לא יקרה. אלא חושב על הצעד הקטן הבא: האימון, החימום, הרבע הראשון וכו'. צעד אחר צעד".
פניני: "ירושלים בנו דבר יפה מאחל להם המון הצלחה באירופה אבל לא הערב בגמר".