שחקני מכבי חגגו: "הניצחון בדרבי מוקדש לרגב פנאן"

הצהובים צהלו בחדר ההלבשה עם מאמן הכושר, שעמד במרכז תקרית מכוערת עם חלק מאוהדי הפועל. מנגד, חלק מהקהל שר נגד אורי שלף. ספאחיה: "היינו בדאון אחרי מלאגה"

רועי כהן
רועי כהן  01.01.18 - 07:30
תחילת כתבה

הרבה מאוד לחץ השתחרר במכבי ת"א בסיום משחק הניצחון אמש (ראשון) בדרבי ברבע גמר הגביע נגד הפועל ת"א בהיכל שלמה. במכבי חששו מנפילה מנטאלית אחרי ההפסד הבלתי צפוי למלאגה והפגינו את שביעות רצונם מהתגובות החיוביות של השחקנים אחרי ההפסד.

זה לא היה עוד ניצחון עבור מכבי. השחקנים נכנסו לחדר ההלבשה עם שירים וצעקות וניגשו למאמן הכושר רגב פנאן, שעמד במרכז התקרית המכוערת שבה הושלכו לעברו כוסות שתייה. פנאן נרטב וחזר לספסל מכבי כשהוא נסער מאוד, אנשי הקבוצה ניסו להרגיע אותו אך הוא נותר טעון לאורך כל המחצית השנייה. בסיום הכל השתחרר והשחקנים צעקו לו: "הניצחון הזה הוא בשבילך רגב, תרים את הראש, אנחנו איתך".

גם חלק מהאוהדים הצהובים סיפק כמה אמירות מכוערות במיוחד. כשעה לפני המשחק, כשהאוהדים החלו בהתארגנות ביציעים, אחד מאוהדי מכבי פצח בשיר נגד מנהל הפועל ת"א אורי שלף ז"ל וקרא: "איפה אורי, אין אורי", וכמה אוהדים נוספים שרו יחד איתו. אוהד נוסף התגרה באוהדי הפועל כשקרא: "עוד מעט תפתחו יציע גם על שם רמי כהן". אוהד מכבי נוסף הוצא מהאולם בתחילת המשחק כשהוא שיכור, אחרי שניסה לחשוף את איבר מינו לקהל הנגדי. הוא הוחזר למשחק בתחילת המשחק אחרי שצוות האבטחה הרגיע אותו והזהיר אותו כי יורחק.

יש לציין כי למרות התקריות הללו, ולמרות הקללות והנאצות הרבות, שני הצדדים היו מרוצים מכך שהדרבי עבר באופן שקט, גם ביציעים וגם על הפרקט, שם קיבלנו משחק לא רע. נבן ספאחיה הדגיש שהוא גאה בשחקניו על הופעתם: "היינו בדאון אחרי ההפסד למלאגה, אבל מהר מאוד הבנו שאנחנו עדיין על המסלול הנכון מפתיחת העונה. היינו יותר טובים מהפועל אבל אני נותן להם קרדיט כי הם לא ויתרו לרגע".

על השמחה הגדולה אחרי הניצחון אמר: "אנחנו לא חוגגים בדצמבר. תמיד טוב לנצח את הפועל, זה דרבי וזה חשוב לשני הצדדים. השתדלנו לא לחשוב במהלך המשחק על כך שזה נוקאאוט. אבל הערב זה ערב השנה האזרחית החדשה אז יש עוד סיבות לחגוג, אבל אנחנו לא נגזים בחגיגות ויש לנו עוד דרבי כבר ביום שלישי. ננוח קצת ונישאר צנועים".

על התקרית עם רגב פנאן אמר ספאחיה: "צר לי עליו, אני אתמוך בו בכל מה שאפשר. ידענו שהם הולכים להתגרות בנו ואי אפשר לעצור את האוהדים. רגב חלק חשוב מאוד במערכת שלנו ואני רוצה שהוא ירים את הראש".

ג'ייק כהן, שהצטיין עם 4 שלשות, אמר: "לא יודע מה אתכם אבל אני נהניתי בטירוף. הרבה זמן לא נהניתי כך במשחק. האווירה רק מדגישה את הדברים, ובאווירה כזאת כשדברים טובים קורים זה נהדר, וכשלא הולך אז זה איום ונורא, זה הטבע של היריבות, ובמצב כזה אתה רואה ממה שחקנים וקבוצות עשויים באמת ביום שלישי זה משחק חדש והרבה דברים יכולים לקרות אבל אני מקווה שנצליח באותה מידה".