"כדי לשמור על רייס צריך מאמץ קבוצתי. לא היה כזה"

אכזבה עצומה בהפועל ירושלים אחרי ההפסד בחצי הגמר לחולון. אוהדי האלופה התלוננו בפני מאור על אי שיתופו של הלפרין. האוול הודה: "לא השחקן שהייתי כמו לפני הפציעה"

רועי כהן
רועי כהן  13.02.18 - 07:30
תחילת כתבה

דיכאון. אין מילה אחרת לתאר את האווירה ששררה אמש (שני) בחדר ההלבשה של הפועל ירושלים, אחרי ההפסד הצורב להפועל חולון בחצי גמר הגביע. האדומים ראו את מכבי תל אביב מנצחת בשיניים את מכבי אשדוד והאמינו שאם הם עוברים את חולון הם יקבלו את מנת המוטיבציה הדרושה כדי לנצח גם בגמר, אבל אז הגיע גלן רייס ג'וניור.

ג'רום דייסון, שכבר תקופה ארוכה נושא את הנטל ההתקפי כמעט לבדו, ואתמול נשא את הנטל בניסיון לעצור את רייס, נשמע ונראה מיואש במיוחד בסיום: "הבעיה העיקרית שלנו היא שכל אחד שיחק הגנה כאילו שהוא לבד על המגרש במקום להיות חלק מקבוצה, וזה היה כל ההבדל. לעצור את גלן רייס דורש מאמץ קבוצתי וזה פשוט לא היה במשחק הזה. בצד ההתקפי, אני כן מרגיש שהעומס נופל בעיקר עלי ואני בסדר עם זה, אבל יש לנו שחקנים שיכולים לקלוע. היו לנו המון זריקות פנויות שפשוט החטאנו. במחצית השנייה הם צופפו לנו את המשחק ולא הצלחנו לתקוף את הסל".

אוהדים רבים של ירושלים שאלו את עצמם מדוע הקפטן יותם הלפרין לא זכה לדקות משחק. כמה אוהדים אף התקרבו לספסל האדום בחמת זעם במהלך המחצית השנייה ודרשו מהמאמן מודי מאור לתת להלפרין לשחק. ההחלטה נראתה תמוהה עוד יותר לנוכח העובדה שיוגב אוחיון ובר טימור לא הצליחו להיכנס למשחק. מאור הסביר בלקוניות את ההחלטה: "קיבלנו חזרה את קינסי ומאצ' אפים הגנתיים גרמו לזה שיותם לא ישחק".

כשלחצנו על הנקודה של הלפרין, והזכרנו שלפני שמינית גמר הגביע נגד נהריה הלפרין סיפר על שיחה שערך עם מאור, שבה אמר לו שלדעתו הקבוצה תוכל להגיע רחוק בגביע רק באמצעות חלק משמעותי של הישראלים, המאמן ענה: "לא היתה שום שיחה כזאת. אנחנו לא משחקים לפי דרכונים מלבד עניין החוק הרוסי, רצינו לעשות הרכבים יותר הגנתיים וזה לא הסתדר לנו. הוא לא איבד את מקומו בקבוצה. אין לי ספק שאנחנו מספיק טובים כדי להתמודד עם מכבי ת"א וחולון בהמשך הדרך. אף אחד לא חף מטעויות ואני בטוח שגם אני טעיתי. הפסדנו וזה רק עלי, לא על אף אחד אחר".

ריצ'רד האוול, שבדרך כלל לא נוהג לדבר עם התקשורת, ונראה נסער במיוחד בחלקים לא קטנים של המשחק, כולל חילופי דברים עם טורנס קינסי באחד מפסקי הזמן, אמר לאתר "ערוץ הספורט": "החטאנו המון זריקות קלות, חפרנו לעצמנו בור ברבע הראשון, ואז שוב ברבע השלישי, שממנו לא הצלחנו לחזור. באופן אישי, אני לא 100%, עדיין לא השחקן שהייתי מלפני הפציעה. אני איטי יותר, לא זריז כמו שאני מכיר את עצמי, לא מגוון כמו שהייתי, אני אצטרך יותר זמן כדי לחזור לקצב וזה יקרה".

על העונה הרעה שירושלים עוברת אמר: "זה ממש כמו בחיים. 'שיט האפנס', לפעמים אתה בתקופה טובה ולפעמים הכל הולך נגדך. לא התחלנו את העונה כמו שרצינו אבל אסור לנו להסתכל אחורה ולהצטער על מי שכבר לא כאן ולהיתקע בזה. אנחנו חייבים להמשיך קדימה ואולי במובן מסוים לא עשינו את זה עד היום, לא באמת איפשרנו לטראומה מתחילת העונה להישאר בעבר".

בקיץ הקרוב האוול יכול לנצל סעיף בחוזהו שלפיו אם ירושלים לא משחקת ביורוליג הוא יכול להשתחרר מהקבוצה. "כרגע אני מפוקס בעונה הזאת, ואני הולך לעשות הכל כדי לשמור על האליפות שלקחנו. טוב לי בירושלים ואני רוצה להתרכז במה שנשאר לנו העונה, וזו האליפות. אני לא חושב מעבר לזה", חתם.

טורנס קינסי, שחזר אתמול אחרי חודש וחצי של פציעות, לא הצליח לעצור את גלן רייס ג'וניור ואתמול בלילה העלה סטורי לאינסטגרם שבו כתב: "אם הייתי מספר לכם כמה אני עצבני לא הייתם מאמינים. אני בשביל הקבוצה עד שהגלגלים שלי יפלו".

הדפס