תוך שעות: נמכרו הכרטיסים של חולון לגמר

במועדון מקווים להקצאה נוספת מלבד ה-4,200 שכבר הועברו

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  13.02.18 - 21:05
תחילת כתבה

אפשר לשים את האצבע על הרבה מאוד גורמים שהביאו לחולון את את הניצחון, 67:76 על הפועל ירושלים, ואת העליה לגמר הגביע המדינה. היכולת המופלאה של גלן רייס ג'וניור, השיפור בריבאונד, המחויבות ההגנתית. בסופו של דבר, במשחק הזה, חולון ניצחה במחצית.

"אני הולך לפרק פה את חדר ההלבשה", צעק גיא פניני וטרק בעוצמה את דלת הכניסה לחדר ההלבשה. כל השחקנים היו שם, בזמן שאנשי הצוות המקצועי נשארו בחוץ. חולון בדיוק סגרה את הרבע ההתקפי הגרוע ביותר שלה העונה בישראל - 10 נקודות בלבד, ואי אפשר היה לפספס את האנרגיות הרעות. על הספסל טו הולוואי וג'ו אלכסנדר התווכחו, על הפרקט גלן רייס ג'וניור הלך ונהיה עצבני ובגדול כלום לא עבד. אלא שבהפסקה השחקנים "פתחו" הכל - היו שם לא מעט צעקות, בעיקר על רקע זה שהמשחק החולוני לא היה קבוצתי ועל כך שיש שחקנים שעושים דברים שהם לא צריכים לעשות.

"ברבע השני קרה משהו שלא קרה כל העונה, פשוט התפרקנו בצורה של מתקבלת על הדעת, בטח לא במשחק כזה", הסביר גיא פניני, שהפך בזמן הקצר בקבוצה לאחד המנהיגים שלה. "חיכיתי להפסקה. שמנו הכל על השולחן, אמרנו מה מפריע לנו ומשם יצאנו יותר מחוברים, כי אי אפשר לנצח אחרת". שלומי הרוש הוסיף על המתרחש בהפסקה: "השיחה הזו גיבשה אותנו. כל אחד נתן את טיפים לשחקנים שלא היו בפוקוס. אני שמח שיצאנו מחוזקים ובחצי שני כולם נתנו את מה שהיו צריכים לתת". דן שמיר, שכאמור לא נכח באותה שיחה, סיכם: "הקבוצה הזו מורכבת מדמויות מעניינות. השחקנים ביררו דברים בעצמם ומזה יצאנו חזקים וטובים יותר".

השיחה הזו אכן עזרה: חולוניה אכן עלתה למחצית השניה שונה לחלוטין, הצליחה לחזור לגמר הגביע לאחר תשע שנים וגם התמונות על הספסל היו בהתאם: אחד מאנשי המועדון התעלף מהלחץ, בעוד שהמנכ"ל רועי דבורה אפילו הזיל דמעה של התרגשות. על הפרקט השחקנים חגגו שעה ארוכה עם האוהדים - שצפויים לגדוש את ההיכל גם ביום חמישי. 4,200 הכרטיסים שהוצאו עבור אוהדי חולון אזלו ובמועדון מקווים להקצאה נוספת.

אותם אוהדים, אגב, חוו מפח נפש בפתיחת המשחק. דגל הפריסה, עליו עבדו עשרות אנשים ועלה כ-20 אלף שקלים לא אושר בבוקר המשחק על ידי המשטרה. הניסיונות לפני המשחק, של המנכ"ל דבורה והיו"ר איתן לנציאנו, לשכנע את מפקד מרחב יפתח, נצ"מ דוד פילו, לשנות את ההחלטה לא צלחו. לטענת פילו, הדבר היה עושה חוסר צדק עם הקבוצות האחרות. עם זאת, הם קיבלו ממנו הבטחה, שבמידה שחולון תעלה לגמר, הוא יאשר את הכנסת הדגל. אז חולוניה תהיה בגמר, כך שבסופו של דבר, המאמצים לא היו לשווא.

עכשיו מחכה לחולון משחק על תואר מול מחזיקת הגביע בשמונה השנים האחרונות, מכבי תל אביב. מי שצפה מקרוב בכל שמונה הזכיות הללו הוא גיא פניני, שאף הניף את הגביע כקפטן ארבע פעמים. "אם היום הייתי נרגש ולחוץ לקראת ירושלים, אז בחמישי אהיה יותר לחוץ", הוא אמר בסיום. "אי אפשר להתחמק מהעובדה שזה אולם שקרוב אליי. הניצחון הזה היה חשוב מאוד למועדון, עכשיו אנחנו מרגישים שאנחנו יכולים לעשות עוד צעד קדימה".

הקפטן הנוכחי של חולון הוא כידוע שלומי הרוש, שיקווה להיכנס להיסטוריה של המועדון ולהיות רשום על ההנפה השניה. "זו הרגשה מדהימה, זאת הפעם הראשונה שלי בגמר הגביע, אני עוד צריך לעכל את זה", סיכם הגארד. "אני צריך עוד קצת להירגע ממה שהיה פה, אחר כך אולי אתחיל לחשוב על ההנפה".

הדפס