לא שמעו? צפו: נבן ספאחיה מקלל את השופטים בגביע

מאמן מכבי ת"א צעק "פאק יו" ארבע פעמים לעבר שופטי המשחק, והטיח בהם האשמות נוספות. הדברים הקשים לא נרשמו בטופס המשחק, למרות שנאמרו מול פניו של גילי כהן

רועי כהן
רועי כהן  14.02.18 - 12:58
תחילת כתבה

שלישיית שופטי חצי הגמר בין מכבי ת"א למכבי אשדוד, שבו הורחק מאמן מכבי ת"א נבן ספאחיה, לא ציינה בטופס המשחק את הקללות שהוטחו לעברה בעת ההרחקה. לאנשי איגוד השופטים אמרו השופטים כי לא שמעו או ראו את הקללות ולכן לא ננקטו צעדים משמעתיים נגד המאמן. כעת הצילומים מוכיחים אחרת: ספאחיה אכן קילל את השופטים, אל מול עיניו הבוחנות של השופט הראשי גילי כהן.

ספאחיה התפרץ למגרש וצרח כמה פעמים: "זה פאקינג פאול!", "תתביישו לכם" וכמובן צרח לעבר השופטים "פאק יו" לא פחות מ-4 פעמים. הקריאות כפי שנראו על פי קריאת שפתיו של ספאחיה אושרו בידי מומחית שפת הסימנים צביה בורנשטיין.

הבוקר התראיין ל"בוקר ספורט" יו"ר איגוד השופטים גוני צחר ואמר כי ההנחיות ישונו למקרה הבא. כעת הכדור נמצא בידיו של תובע האיגוד עו"ד טל אור, שבעבר כבר הגיש כתבי אישום על סמך שידורי הטלוויזיה. המקרה הזכור ביותר הוא של גיא פניני, שקילל את יהונתן שולדברנד בדרבי התל אביבי.

"השופטים פעלו על פי החוקה והרחיקו את ספאחיה לאחר שהוא חרג מההתנהלות. הם הזהירו אותו ולבסוף הוא הורחק. מתחילת המשחק הוא כבר היה על "אש קטנה", אמר צחר בשיחה עמו. "על פי הדוח אנחנו בוחרים אם להעמיד לדין. בדוח לא ציינו את הנושא הזה ופה יש לנו בעיה, כי זה לא נראה טוב".

"אנחנו דנו בנושא בעקבות המקרה ומעכשיו אנחנו משנים את ההנחיה. החל ממחזור הליגה הקרוב יצטרכו השופטים לציין את כל האירועים החריגים שקרו במשחק, כולל הרחקות כמו זו". על אי העמדתו לדין אמר: "זה שספאחיה לא עומד לדין, זה מראה שיש פה בעיה. כפי שאמרתי, בעקבות המקרה דנו בנושא וראינו שיש בעיה".

הדפס