"גם אם הייתי שומע, לא הייתי מציין בדו"ח"

גילי כהן על תקרית ספאחיה: "כולם מקללים, שלם עם ההחלטה"

רועי כהן
רועי כהן  14.02.18 - 16:47
תחילת כתבה

נבן ספאחיה יעמוד ביום חמישי על הקווים וינסה להוביל את מכבי ת"א לזכייה בגביע תשיעי ברציפות עם ניצחון ביד אליהו על הפועל חולון. לא מדובר בעניין של מה בכך שכן המאמן הקרואטי ניצל מהרחקה ממשחק הגמר, לאחר שהשופט גילי כהן, החליט לא לציין בדו"ח את ההתפרצות שלו כלפיו שהובילה לשתי עבירות טכניות במהלך המשחק מול מכבי אשדוד/באר טוביה. גם יומיים אחרי, כהן לא מתחרט על ההחלטה לא לציין את הקללות של המאמן. 

"בתוך משחק כדורסל יש אמוציות", אמר כהן לערוץ הספורט, "אני פחות נלחץ מזה. התפקיד שלי הוא להביא את המשחק לסיומו בצורה הטובה ביותר. על פי היכרותי עם ספאחיה, גם מהעבר, ברוב הפעמים ההתנהגות שלו הייתה ג'נטלמנית ברמה הכי גבוהה שיש. אני לא קורא שפתיים. איך הייתי יכול לשמוע מה הוא אומר כשיש 11,000 צופים באולם? מן הסתם, לפי התנועות, הוא לא אמר לי שהוא אוהב אותי. לא חיפשתי את השפתיים ולא לשמוע אותו. חיפשתי לסיים את האירוע הכי מהר שאפשר"

עפ"י כהן, גם אם היה שומע את ספאחיה, לא היה מציין זאת בדו"ח: "לא שמעתי מה הוא צרח. ראיתי שהוא אומר 'פאק יו' בטלוויזיה. גם אם הייתה לי אפשרות לציין את זה בטופס, לא הייתי עושה את זה. מה שרציתי להשיג, השגתי. השגתי שקט. הוא נרגע והמשחק הסתיים. בנוסף, הורדתי את ההד התקשורתי. לא התעסקו בזה אחרי ההרחקה. בין שתי הטכניות חיכיתי, הסתכלתי בעין כדי לראות שיבואו לקחת אותו. לא חששתי שהוא יצור איתי מגע. אני שופט 30 שנה ואף פעם לא הרחקתי מאמן. הוא יודע עכשיו שמה שהוא עשה שווה הרחקה ו-22 אלף ש"ח קנס".

לסיום אמר השופט: "אם אני יוצר קשר עם מאמנים באופן שוטף, אף מאמן לא גומר משחק. כולם מקללים. הקשר עין היחיד שאני מייצר איתם זה כשאני רוצה להעביר להם מסר. המסרים שהם מעבירים הם אף פעם לא נינוחים. זו הסיבה שלא הרחקתי אותו בצורה ישירה, אלא שרקתי לו שתי טכניות. אני לא בא להעשיר קופה של אף אחד. לשופט תמיד יבואו בטענות. אני שלם עם הדרך ועם ההחלטה".

הדפס