קיין עבר תאונת דרכים, אך ישחק. נוריס קול יעלה חולה

דרמה במכבי ת"א לפני גמר הגביע מול חולון. הגארד, שלא היה רשום בחצי הגמר, נפצע במרפק. הצהובים ביקשו לרשום שחקן זר אחר, אך הסגולים סרבו. הרכז לא כשיר לחלוטין

רועי כהן ועמרי מנהיים (צילום: אלן שיבר)  15.02.18 - 18:26
תחילת כתבה

דרמה במכבי ת"א לפני גמר הגביע הערב (חמישי, 21:00). גארד הצהובים, דיאנדרה קיין, נפגע הבוקר בתאונת דרכים, אך צפוי לשחק הערב במעמד היוקרתי מול הפועל חולון. הצהובים ניסו להחליף את הרישום בסגל של קיין, שנפגע במרפק, אך הסגולים סרבו לכך. בנוסף, נוריס קול סובל ממחלה ואינו כשיר לחלוטין, אך גם צפוי לקחת חלק בהתמודדות.

מכבי ת"א פרסמה הודעה לאחר האירועים: "נוריס קול לא חש בטוב במהלך כל הלילה והבוקר, ושוחרר עקב כך מאימון הקליעות היום. דיאנדרה קיין עבר תאונת דרכים בדרכו לאימון הבוקר לאחר שרכב נכנס בו מאחור. כתוצאה מכך הוא נחבל במרפק. מיד כשהגיע לאימון יצרנו קשר עם האיגוד כדי לבדוק אם ניתן לעשות שינויים ברשימת הזרים. באיגוד אישרו ואמרו שניתן, אך הוסיפו שיש לקבל את אישורה של חולון, שסירבה לפנייה שלנו".

סגול מול צהוב, פניני מול האקסית, הגביע התשיעי ברציפות של מכבי ת"א או השני בהיסטוריה של הפועל חולון. גמר גביע המדינה יצא לדרך היום והאמת? אי אפשר לחכות. הצהובים הצליחו להפתיע בסגל למשחק, כשארט פראחוסקי וג'ונה בולדן לא נרשמו למשחק, בעוד דשון תומאס ודיאנדרה קיין יחזרו לרוטציה.

אתמול, רגע לפני המשחק הקריטי, הקפטנים, שלומי הרוש וג'ון דיברתולומאו והמאמנים, דן שמיר ונבן ספאחיה, דיברו במסיבת עיתונאים ותיארו את ההכנות למפגש המכריע.

"שאננות בחצי הגמר? לא הייתי צריך משהו שיעיר אותי, אני כל הזמן ערני, אולי השחקנים היו צריכים להתעורר", ספאחיה פתח את דבריו, "נגיע לגמר ונעשה את הכל כדי לנצח. חולון קבוצה טובה ואנחנו יודעים שזה יהיה קשה. בחצי הגמר לא הצלחנו לעשות את הדברים שרצינו. אהבתי את האימון האחרון של השחקנים, נקווה שנגיע בגישה דומה למשחק. אני מרגיש את הלחץ כל הזמן, מבין את הציפיות מאיתנו. לכל מאמן יש ציפיות, בטח למאמן מכבי ת"א".

בהמשך, מאמן הצהובים התייחס לכוכב הגדול של היריבה, גלן רייס ג'וניור: "לעצור את גלן רייס זה משהו מאוד חשוב, אבל זה לא הדבר היחיד. האם זה ריאלי לעצור אותו? בהחלט כן ואנחנו עבדנו על זה בהכנה. מה שבטוח, נצטרך לתת לו תשומת לב מיוחדת".

קפטן הצהובים, ג'ון דיברתולומאו, שעשוי להניף גביע בסיום הערב, נראה בשל למעמד: "חלק מלהיות מקצוען זה לדעת לנטרל רעשים ולהיות מוכן למשחקים גדולים. היו לנו עליות וירידות וזה טבעי. אנחנו לא תלויים בשחקן אחד וכולנו נצטרך לתת את המקסימום כדי לזכות בתואר".

מן העבר השני, בהפועל חולון שתנסה לזכות בגביע שני ברצף בשבילה, נראו מאוד נרגשים. "אפשר להרגיש אצלנו בעיר ואצל האנשים מחוץ לקבוצה את ההתרגשות", שמיר תיאר את התחושות, "להגיע למעמד הזה קורה אצלנו לעיתים די נדירות וזה יותר מיוחד. התחושות שלי לקראת המפגש הן טובות מאוד". 

"חושב שגמר גביע זה לא דבר שקורה לאף אחד כ"כ הרבה פעמים זה לא משהו שאנחנו בכלל חושבים עליו מי שבעסק הזה. אנחנו חולמים על רגעים כאלו. עלינו כצוות צריכים להתרכז במה שאנו צריכים ולא מה שאומרים מסביב. אני בטוח שעובר על השחקנים שלנו דברים כי זו חוויה", שמיר חיזק את דבריו, "על פניו יהיה משחק מאוד מעניין ונצטרך להישאר מאוד מרוכזים, זה משחק שיהיה קשה לשלוט בו בקצב. התכוננו בצורה טובה לצורת המשחק של מכבי ת"א".

קפטן הסגולים, שלומי הרוש, כבר לא יכול לחכות לטיפ אוף: "גמר גביע ראשון שלי, אז אני בהתרגשות. רייס? הגיע לפה שחקן ברמה מאוד גבוהה שעוזר לקבוצה כולה. אפשר להגיד שהרבה תלוי גם בו, אבל יש שחקנים אחרים וזה עושה לנו טוב לשחקנים שיש עליו הרבה פוקוס. מקווה שנעמוד במשימה, כמו שעשינו בחצי הגמר".

בגזרת הקהל, ההיכל ביד אליהו צפוי להיות מלא מפה ולפה כשכל קבוצה קיבלה למכירה לקהל אוהדיה 4,200 כרטיסים ועוד כ-1,700 נמכרו תוך שעות בודדות באתר משרד הכרטיסים לאן.

האבטחה באירוע תהיה גדולה במעט בהשוואה לזו שהייתה בחצי הגמר. 439 סדרנים ומאבטחים ועוד כ-80 שוטרים יוצבו בהיכל, בנוסף ל-26 שוטרי תנועה שינסו להקל על העומסים באיזו ההיכל. המשטרה מבקשת מהקהל להקדים להגיע בגלל בדיקות שיערכו במקום בגלל נוכחותו של נשיא המדינה ומחוץ להיכל יתבצעו בדיקות נשפנים כדי למנוע כניסת אנשים שתויים להיכל לפי חוק הספורט.

לאחר פרשת דגל הפריסה של הפועל חולון בחצי הגמר, שני מחנות האוהדים של הקבוצות קיבלו אישור המשטרה להעלות ליציע דגלי פריסה, כך שהתפאורה צפויה להיות מרשימה. בנוסף, האיגוד יחלק במשחק 11,000 דגלוני ישראל ויבקש מהקהל לנופף בהם עם כניסת נשיא המדינה ראובן ריבלין בדקות שלפני המשחק.

שתי הקבוצות יעלו להצגת השחקנים עם חולצה זהה, לציון 70 שנים לכדורסל הישראלי וילבשו אותן בזמן לחיצות הידיים לנשיא ושרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב. כל זה בהמשך לתערוכת 70 שנה לכדורסל הישראלי, הנמצאת בהיכל מאז יום ראשון. בסיום הרבע הראשון יקבל גבריאל צאצאשווילי מקבוצת הפועל עמק יזרעאל את תואר השחקן המצטיין בליגת העל לנוער ע"ש תנחום כהן מינץ ממשפחת כהן מינץ.

הדפס