ביטון: "הייתה רק טעות שיפוט אחת בגמר"

יו"ר הוועדה המקצועית באיגוד השופטים: "מגנה את התנהגות מכבי ת"א"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  18.02.18 - 08:22
תחילת כתבה

שלושה ימים כבר חלפו מאז גמר גביע המדינה בין הפועל חולון למכבי תל אביב - ועדיין, נושא השיפוט לא יורד מהפרק. בשל המתקפה של השחקנים הצהובים, יו"ר הוועדה המקצועית של איגוד השופטים, משה ביטון, בחר להגיב.

"ישבנו וראינו את המשחק יותר מפעם אחת", הוא סיפר. "מלבד אירוע אחד לא מצאתי טעויות שיפוט. בסופו של דבר, עברנו שבוע של משחקים מאוד מורכבים וקשים לניהול. עברנו אותם בצורה מעוררת כבוד, לדעת הרבה מביני כדורסל, לדעת הרבה מביני שיפוט בכדורסל ולדעת הרבה אוהדים".

ביטון, שהיה כמובן שופט בעברו, התייחס לטענות של אנשי מכבי: "אני מגנה את ההתנהגות וההשתלחות חסרת הרסן של שחקני מכבי תל אביב, אני לא מסכים איתם לחלוטין. בדקות הסיום, נשרקה לגלן רייס ג'וניור עבירת תוקף ובסל הניצחון שלו אפשר היה לשרוק לעבירה. אני מקווה שגם קברניטי מכבי תל אביב לא מקבלים את ההשתלחות הזו".

"מפה ועד להכפיש את השיפוט בארץ ואת שופטי הגמר שעשו עבודה מצוינת, למרות שתנאים הקשים, יש מרחק גדול", סיכם ביטון את הנושא. "לא היה מקום 'להיכנס' ככה בשופטים. כשאנחנו טועים אני אומר שטעינו. השופטים הביאו כבוד לכדורסל הישראלי, כמו שהמשחקים עצמם הביאו כבוד".

בנוסף, כפי שפורסם כאן באתר, גילי כהן, שאמור היה לשפוט במשחק בין מכבי ראשון לציון להפועל חולון, הושעה. "הורדנו אותו מהמשחק כי הוא התראיין ללא אישור לאחר חצי הגמר וגם יומיים אחרי זה", אמר ביטון. "הוא עשה את זה למרות שהוא יודע את ההנחיות הברורות, שלא מדברים עם גופי התקשורת בלי אישור".

הדפס