מי תצא מהמשבר? הפועל ואשדוד בקרב גביע

הפסד יפגע עוד יותר במעמדו של פרנקו. אקון פרסל ישחק

עמרי מנהיים  24.12.18 - 14:45
תחילת כתבה

שתי קבוצות שנמצאות בלחץ גדול ינסו לצאת מחר (שלישי) מהמשבר דרך הגביע. מכבי אשדוד תפגוש את הפועל תל אביב, עבורה זה סוג של משחק עונה.

הפועל ת"א, אחרי שלושה הפסדים רצופים, תקווה לצאת לדרך חדשה מול הקבוצה שעברה לא מעט תהפוכות מאז תחילת העונה. אם האדומים יפסידו ויאבדו את הסיכוי לזכות בגביע, מעמדו של דני פרנקו יהיה מעורער מאוד, אך במועדון מאמינים כי ניצחון מחר, לצד העובדה שהסגל אמור להתחיל להתחבר טוב יותר, יוכל לתת טוויטס לעונה כולה.

לרשותו של פרנקו יעמוד סגל מלא, כולל דבון אקון-פרסל. הגארד/פורוורד שיחק בסך הכל ארבע דקות במשחק הבכורה שלו מול הפועל חולון, לאחר שנחת בישראל רק ערב אחד קודם לכן, ואף נרדם בחדר ההלבשה. מלבדו, מצפים לראות תרומה גדולה יותר מסטו דגלאס, שבינתיים מעמיד ממוצעים של 4.1 נקודות למשחק ו-19 אחוזים מחוץ לקשת.

גם החבורה של בראד גרינברג נמצאת בכושר ירוד, עם שלושה הפסדים רצופים, כשבשני האחרונים היא הובסה בידי הפועל אילת והפועל באר שבע. אשדוד אמנם "השתקמה" ממכת הפציעות שפקדה אותה בתחילת העונה, אבל עדיין לא ניצחה מאז חזר מארק טולפסן ותפס את מקומו של ווינסטון שפרד. טולפסן אמנם קולע 15.3 נקודות בממוצע ב-40 אחוזים מעבר לקשת, אבל לקבוצה הוא עדיין לא ממש עזר.