פרנקו: "עכשיו זה טרום העונה שלנו"

מאמן הפועל ת"א אחרי העליה לרבע: "יהיו שינויים בסגנון המשחק"

עמרי מנהיים  26.12.18 - 09:43
תחילת כתבה

הפועל תל אביב שיחררה אתמול (שלישי) הרבה מאוד לחץ. בעיצומה של התקופה הרעה, הדחה גם מהגביע הייתה עלולה להוביל לזעזוע נוסף בקבוצה, אבל ה-73:101 על מכבי אשדוד/באר טוביה סידר קצת שקט לזמן הקרוב.

בהפועל ת"א, שהגיעה אחרי שלושה משחקים שבהם קרסה במחצית הראשונה, היו מרוצים מהגישה שבה הגיעו השחקנים וגם מכך שדבון אקון-פרסל התחיל להראות מה הוא שווה. "נראינו טוב כקבוצה, הזזנו את הכדור מצוין", אמר הגארד/פורוורד שהצטיין עם 20 נקודות, והסביר את ההתקאלמות המהירה יחסית: "אני מסתגל בקלות לכל מקום, אני מקבל מה שנותנים לי. אני יודע שהקבוצה לא היתה במצב טוב לפני שבאתי, אבל אני לא מרגיש את הלחץ. אם נשחק חזק וביחד, נהיה בסדר".

אקון-פרסל הוא הצעד האחרון, בינתיים, בטרנספורמציה הכללית שעוברת הפועל ת"א לאור פתיחת העונה הכושלת, כשדני פרנקו מנהל למעשה סוג של סגל חדש לגמרי. "אנחנו עושים עכשיו את טרום העונה", אמר המאמן. "אני לא ידעתי איך נבוא למשחק הזה. עשינו שני אימונים עם הסגל הזה ביומיים האחרונים, כשחלק מההרכבים תרגלנו אתמול בפעם הראשונה וזה לא היה נראה טוב".

קיים סיכוי לא קטן שגם הסגל הנוכחי של הפועל ת"א - לא יהיה זה שיסיים בסופו של דבר את העונה, שכן התכנון הוא להחתים בעתיד גם רכז זר. "צריכים להיות פה עוד שינויים בסגנון משחק", הוסיף פרנקו. "עכשיו יש לנו שחקנים אחרים עם תכונות אחרות ונצטרך לבנות איזון מסוים שלא היה לנו קודם".

אלא שגם בהפועל ת"א יודעים שעם כל הכבוד לניצחון הנאה, היריבה שלהם ברבע הגמר תהיה כבר משוכה גבוהה יותר. המפגש מול הפועל באר שבע יהיה הזדמנות טובה עבור האדומים לבחון את השינוי שעברה הקבוצה, שכן שם זוכרים היטב את הביקור האחרון שלהם בבירת הנגב (עוד לפני שהחלו כל השינויים) שהסתיים בתבוסה כואבת של 32 הפרש. זו תהיה גם הזדמנות עבור האדומים לחזור למעמד חצי גמר גביע המדינה לראשונה מאז עונת 2013/14.