במכבי נוטים שלא להאריך את חוזהו של אלכס טיוס

הצהובים ייפגשו עם סוכנו של הפורוורד, אבל הסיכויים שישאר בתום העונה הנוכחית לא גבוהים. ספרופולוס צרח על השחקנים אחרי ההדחה. דיברתולומיאו: "לא נשכח את זה"

רועי כהן ועמרי מנהיים  31.12.18 - 10:26
תחילת כתבה

רק ביום חמישי האחרון חדר ההלבשה של מכבי ת"א צהל אחרי הניצחון הדרמטי על מילאנו, ואצל האלופה היו בטוחים שהנה, הקבוצה סוף סוף יוצאת לדרך חדשה. אבל כבר אתמול (ראשון) הצהובים חוו נחיתה קשה למציאות, עם ההפסד המביש למכבי ראשל"צ ברבע גמר גביע המדינה, ולראשונה הודחו בשלב זה מאז 1993.

האווירה סביב הצהובים הייתה מלאה בעצבים ובמתח כמעט מהשנייה הראשונה במשחק: פסקי הזמן שבהם המאמן יאניס ספרופולוס צרח על שחקניו ללא הועיל, ניסיון השטיפה הלא מוצלח, שפת גוף עצבנית על הספסל, ודיאנדרה קיין שאחרי שהסתבך בעבירות אף קרע את גופיית המשחק שלו, ובהמשך גם סימן קללות לעבר השופטים במחאה על השריקות הלא מוצדקות לטענתו. אפילו סקוטי ווילבקין, שנחשב לאדם רגוע, איבד עשתונות כשקיבל עבירה טכנית שנייה והורחק.

גם בסיום היה רותח. השחקנים ניגשו לקהל הצהוב כדי להודות להם על תמיכתם, אך חלק מהאוהדים שרקו להם בוז וסימנו להם להתרחק. אחד האוהדים אף בחר להפנות את הגב לג'ייק כהן וליובל זוסמן שבאו לכיוונו. בחדר ההלבשה בסיום הקירות רעדו מצרחותיו של ספרופולוס. אנשי מכבי מנעו מהעיתונאים להתקרב למקום, ועל אף שתוכן הדברים לא ידוע, את הדציבלים הגבוהים היה אפשר לשמוע היטב.

במכבי ת"א צפויים להיפגש עם סוכנו של אלכס טיוס שהגיע לארץ, אבל מדובר במטרות נימוסין בלבד. בשורות הצהובים ישנה אכזבה קשה מהפורוורד העונה, והעלויות שכרוכות בהשראתו, המוערכות בכשישה מיליון שקלים עלות מעביד, אינן מקובלות. גורם בסביבת המועדון אמר הבוקר: "בעידן שאחרי החוק הרוסי, סכומים כאלה על שחקן ישראלי כבר לא מתקבלים על הדעת".

הקפטן ג'ון דיברתולומיאו התייצב למסיבת העיתונאים וניסה לספק הסברים: "כולנו, כל השחקנים, לא באנו אגרסיביים, נתנו להם להרגיש בנוח. זאת קבוצה מוכשרת, ברגע שהם במומנטום קשה לעצור אותם. לא עשינו מספיק כדי שירגישו אותנו. להפסיד ברבע הגמר זו אכזבה. אנחנו מכבי, להפסיד תואר בישראל לוקחים כאן מאד ברצינות. זו הייתה אחת המטרות העיקריות בתחילת העונה".

המתאזרח המשיך: "ההפסד היה מאכזב, דיברנו על זה כל הזמן. זו עונה ארוכה במכבי עם כל המשחקים, אי אפשר לשכוח את המשחק הזה. אנחנו צריכים לשנות את המנטאליות שלנו כשבאים למשחק. לשחק כל יומיים זה קשה, אנחנו צריכים לבוא בכל יום ולשחק הכי טוב. אני לא חושב שמישהו לא הבין שזה משחק גביע, שזה משחק על תואר, שזה משחק גדול. לא חושב שבגלל זה שיחקנו גרוע. דיברנו בסיום על זה שלא היינו מספיק טובים בשני צידי המגרש, שלא באנו במנטליות הנכונה".

הדפס