גודס: "מקווה שנופיע כך על הפרקט גם בגמר"

מאמן ראשל"צ אחרי ההעפלה: "המילטון שיחק כמו גבר"

מערכת אתר ערוץ הספורט  11.02.19 - 21:03
תחילת כתבה

מכבי ראשון לציון העניקה לעצמה הזדמנות היסטורית נוספת לזכות בפעם הראשונה בגביע המדינה, אחרי שהערב (שני) היא ניצחה בחצי הגמר 70:86 את הפועל ת"א בהיכל פיס ארנה בירושלים. הכתומים שלטו מתחת לסל בעזרת יכולת מצוינת של אלכס המילטון (23) ודיימון סימפסון (22 ו-13 ריב'). האדומים, מנגד, רושמים עוד שנה בלי גמר, כאשר האחרון שלהם היה בעונת 1993/94.

גיא גודס סיכם את המשחק: "ראשל"צ חוזרת לגמר הגביע. דיברנו על סינדרלה, אז באמת עשינו מאמץ קבוצתי אדיר בעיקר בחצי השני. בראשון היינו מזעזעים התקפית, אחוזים גרועים לשלוש והחטאות מהקו. אבל לפחות ההגנה שלנו הייתה מצוינת, כי עשינו עבודה טובה מאד על הוואל שעצרה אותו. אני שמח בשביל הקהל שלנו, בשביל העיר שלנו, עיר היין, ואני מקווה שבאמת ביום חמישי אנחנו נופיע פה על הפרקט ויגיעו הרבה אוהדים מראשון לציון כדי לתמוך בנו".

על המילטון הוסיף המאמן המנצח: "הבאנו אותו בשביל זה, בשביל להיות שחקן מרכזי שמוביל את הקבוצה. היום הוא שיחק כמו גבר ושלט בקצב המשחק. מתי שהיינו צריכים סל הוא לקח את הכדור אליו. במעמדים כאלו בסופו של דבר המהלכים האלה מנצחים משחקים. סימפסון אחרי תקופה פחות טובה נתן הצגה היום, היה צריך לתת לו המון קרדיט, אבל נלחמנו וניצחנו כקבוצה".

גם המצטיין, אלכס המילטון, הגיב בסיום: "החברים לקבוצה האמינו בי, והמאמן נתן לי את הכדור ונתן לי את החופש לעשות מה שאני יודע, וזה מה שעשיתי. אנחנו עומדים אחד מאחורי השני, זה החוזק שלנו, ככל שאנחנו משחקים יחד אנחנו בלתי עצירים".

תגובתו של דני פרנקו בסיום: "קודם כל צריך לתת המון קרדיט לראשל"צ. המשחק לא הלך לנו לאיבוד על זה שלא רצינו מספיק, אלא זה הלך לנו לאיבוד בכדורסל. אני חושב שבמחצית הראשונה הרגשנו שמה שמשאיר את המשחק על נקודה הפרש, זה הריבאונד התקפה של ראשל"צ, הם זרקו הרבה יותר פעמים מאיתנו גם מהשדה וגם מהעונשין, ועדיין ההפרש היה רק נקודה".

"במחצית השנייה לא הוצאנו מספיק טוב את הפעולות שלנו לפועל, הטיפול שלנו בהמילטון לא הצליח, ודברים נוספים שניסינו לעשות לא הצלחנו לעשות. קצת הסתבכנו בעבירות והגענו להרכבים שאנחנו לא רגילים להם. הם היו טובים יותר מאיתנו בכדורסל ועשו מספר מהלכים גדולים שעזרו להם לבנות יתרון, ומגיע להם הקרדיט. לצערי זה ברח לנו בסוף".

על שפת הגוף ששודרה מכיוונו של האוול הוסיף המאמן המפסיד: "אני לא חושב שצריך להסתכל עליו בצורה הזו. דיברנו בתחילת המשחק על בעיית העבירות שלו, והוא נכנס ל-3 עבירות. זה לא קרה לו עדיין העונה איתנו בהפועל. אמרתי לך שזה לא מה שמטריד אותי, ויכול להיות שזה כן מה שהיה צריך להטריד אותי. הוא לא הצליח להיכנס טוב למשחק הזה. ריצ' היה מאד מתוסכל, הרבה מזה מעצמו. הוא אחד השחקנים שלא הצלחנו להפעיל מספיק טוב היום. גם הוא וגם ג'רל פשוט לא היו שם היום".