הלפרין: "החדשות הטובות? הדברים עדיין תלויים רק בנו''

רכז הנבחרת שואב אופטימיות לפני המפגש באסטוניה: "חשיבות המשחק ברורה". על המעבר לבאיירן: "השיקול לעבור לגרמניה היה משפחתי"

אסף אקרמן, שליח אתר ערוץ הספורט לאסטוניה  01.09.12 - 12:33
תחילת כתבה

אחרי ההפסד המאכזב למונטנגרו 81:76, קטנו הסיכויים של נבחרת ישראל להעפיל ליורובסקט. אך לחבורה של אריק שיבק נותרו עוד שני משחקים, באסטוניה וסרביה בחוץ, כאשר שני ניצחונות יכולים להפוך את כל התמונה.

"הייתה טיסה לא קלה, גם כי זה היה ממש כמה שעות אחרי המשחק", אמר רכז הנבחרת יותם הלפרין עם הנחיתה בטאלין, "ההפסד לא הוסיף למצב רוח כמובן, אבל זה המצב כרגע. החדשות הטובות הן שאנחנו תלויים בעצמנו. לא מזמן שמחנו אחרי ניצחון באמת גדול על סרביה, ולצערנו הפסדנו רק אחרי יומיים מול מונטנגרו. זה היה קשה בגלל החשיבות, כי אם היינו מנצחים היינו במצב הרבה יותר טוב היום. בסך הכל הצבנו לעצמנו מטרה לסיים את השבוע הזה בצורה הטובה ביותר. מבחינתו, הוא מסתיים פה באסטוניה וכולם יודעים מה החשיבות של המשחק הזה. אם נפסיד לא נהיה באליפות אירופה, אם ננצח הסיכויים עדיין קיימים".
 
ההפסד למונטנגרו אמר הלפרין: "זה די טרי ואחרי הניצחון על סרביה, שהיא הטובה בבית, כולם חשבו שנמשיך את המומנטום אבל זה הכדורסל וצריך לדעת מתי לא לשמוח יותר מדי ומתי לא להוריד יותר מדי את הראש. אנחנו ממשיכים הלאה ומסתכלים קדימה".

על שאר הסגל אמר: "שמח שיוגב, כספי וליאור עשו משחקים טובים עד עכשיו, כי יש עליהם הרבה לחץ, כמו שיש גם עליי ועל הרבה שחקנים בנבחרת. אני אישית לא אקח שום דבר בכח. אולי זה גם פוגע בי קצת, אבל אין ספק שהפוקוס הוא על כספי וליאור במיוחד מבחינת ייצור הנקודות. יוגב? זו ההפתעה הכי נעימה. אני אוהב אותו כשחקן וגם כבן אדם".
 
על המעבר לבאיירן: "עברתי שנה מאוד קשה ברוסיה, עם המון משחקים והמון טיסות. באיזשהו מקום פיספסתי את המשפחה שלי. מהרגע שנולד לי ילד אז דברים השתנו. כסף זה דבר יפה וחשוב אבל יש דברים שקודמים לו, ומבחינתי ההחלטה לעבור לגרמניה הייתה משפחתית. קודם כל חשבתי על רמת החיים ואחר כך באופן מקצועי כי זו קבוצה שרוצה לחזור לטופ האירופי. הבעלים שם התחבר לכדורסל וזה פרוייקט שהמטרה שלו היא לקחת אליפות בגרמניה ולהגיע ליורוליג עוד שנה-שנתיים. התכניות, לפי מה שהבנתי הן להשקיע הרבה כסף, ולבנות משהו יפה".

"זה משחק שאנחנו חייבים לנצח", אמר שחקן הפנים של הנבחרת אלכס טיוס. "זו נבחרת שקולעת שלשות ברמה גבוהה והולכת חזק לריבאונד התקפה. היתרון שלה הוא שכל השחקנים יכולים לקלוע שלשות וזה יכול להפריע. נצטרך לסגור טוב לריבאונד ולנסות למנוע מהם את השלשות". מעבר לזה, אנחנו גם רוצים לנקום על ההפסד בנוקיה, שם לא שיחקנו כמו שצריך".