פרסום ראשון: שמיר עוזב את נבחרת ישראל

עוזר המאמן הבכיר בחר לסיים את תפקידו לאחר כמעט שנתיים. מי יעבוד מעכשיו לצד אריק שיבק ואריק אלפסי?

רועי גלדסטון  28.02.12 - 12:33
שיבק ושמיר, דרכיהם נפרדות (ברני ארדוב, וואלה)
שיבק ושמיר, דרכיהם נפרדות (ברני ארדוב, וואלה)
פרסום ראשון
תחילת כתבה

עוזר מאמן הנבחרת דן שמיר הודיע היום (שלישי) לראשי איגוד הכדורסל והמאמן אריק שיבק כי החליט לא להמשיך כעוזר הראשון ויתרכז בעבודתו כמאמן הפועל חולון.

כבר לפני מספר ימים התקיימו שיחות עם שמיר ובהן דובר על כך שיאמן את נבחרת העתודה, ובמקביל ימשיך כעוזר בבוגרת. בסופו של דבר, מונה שרון דרוקר למאמן נבחרת העתודה, כאשר שמיר כלל לא ידע על המהלך של מינויו של אריק אלפסי כעוזר מאמן שני במקום של עודד קטש.

על פי גורמים באיגוד הכדורסל, שמיר מעריך מאוד את אריק שיבק וכן את יו"ר האיגוד אבנר קופל ולא התפטר מתוך כעס כלשהו, אלא מתוך תחושת מיצוי לאחר כמעט שנתיים בתפקיד.

על התלבטותו של שמיר בנוגע להמשך העבודה בנבחרת פורסם לראשונה כאן באתר ערוץ הספורט וכעת איגוד הכדורסל והעומד בראשו אבנר קופל, שמוביל בתקופה זו רפורמות רבות, ספגו מהלומה מאחר שלא מעט מאמנים בכירים לא מצטרפים לרפורמה, לאחר שצביקה שרף, פיני גרשון, אפי בירנבוים וארז אדלשטיין, שנחשבים למאמנים הבכירים בארץ לצד דייויד בלאט, לא הגיעו לסיכום עם האיגוד ולא יעבדו תחתיו.

גם דן שמיר, שנחשב לאחד מטובי המאמנים בליגה, החליט כעת לוותר על העבודה בנבחרות. כעת יצטרך אריק שיבק למצוא עוזר בכיר נוסף שימלא את המקום לצד אריק אלפסי, מאמן אשקלון.

בעקבות העובדה שלא מעט מאמנים בכירים החליטו שלא לעבוד תחת איגוד הכדורסל, המגמה באיגוד היא לקדם מאמנים צעירים וליצור למעשה דור חדש של מאמנים בכירים. אבנר קופל ומשה ויינקרנץ החליטו להוסיף תקנים ומשבצות של עוזרי מאמנים בנבחרות הצעירות כדי לשבץ בהם מאמנים צעירים על מנת שיצברו ניסיון.

באיגוד רוצים לראות את ליאור ליובין ואלעד חסין משתלבים בעבודה בתור עתודה ראויה לשנים הבאות. במסגרת השינויים שעורך היו"ר החדש, סמנכ"ל התקשורת של המנהלת חגי סגל, ראש דסק הכדורסל לשעבר של "מעריב" שמדברר את המנהלת, יעבוד כדובר גם באיגוד הכדורסל.

הדפס