ישראל שובצה לקבוצת הדירוג האחרונה של יורובאסקט 2013

הנבחרת נלחמה בשיניים כדי להשיג את המקום השני במוקדמות, רק כדי לגלות שזה לא נתן לה הרבה. הגרלה קשה מצפה לחניכים של אריק שיבק שמדורגים במקום ה-23 מתוך 24 נבחרות. האלופה ספרד ורוסיה של בלאט בדרג הראשון

רועי גלדסטון  26.09.12 - 18:00
שוב יפגשו את מונטנגרו? אוחיון (אלן שיבר)
שוב יפגשו את מונטנגרו? אוחיון (אלן שיבר)
תחילת כתבה

בשורות לא טובות לנבחרת הכדורסל. ישראל שובצה היום (רביעי) לקבוצת הדירוג האחרונה ביורובאסקט שיתקיים בספטמבר 2013 בסלובניה. פיב"א-אירופה ביצעה את הדירוגים על פי התוצאות של המשתתפות בטורניר המוקדמות בשכלול המיקומים באליפות אירופה הקודמת. הגרלת הבתים של הטורניר תיערך מאוחר יותר השנה.

הנבחרת של אריק שיבק, שעמלה קשה הקיץ כדי לסיים במקום השני בבית המוקדמות להבטיח את הכרטיס לאליפות אירופה שובצה לקבוצת האיכות השישית בצוותא עם סרביה, צ'כיה ושבדיה - אותן היא כמובן לא יכולה לקבל. בסה"כ ממוקדמת ישראל על פי הדירוג במקום ה-23 מבין 24 נבחרות משתתפות.

קבוצת הדירוג הראשונה כוללת את אלופת אירופה המכנהת והנבחרת הטובה ביבשת, ספרד. סגניתה האירופית צרפת, רוסיה של דייויד בלאט (מדליסטית הארד) ומקדוניה שהפתיעה באליפות הקודמת וסיימה רביעית, משלימות את הדרג העליון.

בקבוצת הדירוג השניה תמצאו את המארחת האוליפית בריטניה, ליטא שזכתה באליפות ב-2003, יחד עם יוון וסלובניה החזקות. הדרג השלישי כולל את איטליה, קרואטיה, גרמניה ומונטנגרו שניצחה את ישראל פעמיים במוקדמות.

דרג רביעי לא נראה מאיים במיוחד על הנייר וכולל את פילנד, פולין, אוקראינה ובוסניה. הנבחרת תקווה להמנע מפגישה עם טורקיה המוכשרת שדורגה רק לדרג החמישי יחד עם לטביה, בלגיה וגיארוגיה.

אליפות אירופה שתחל ב-4 בספטמבר 2013 בסלובניה תארח לא פחות מ-24 קבוצות שיחולקו לארבע קבוצות, כשבכל בית 6 נבחרות. שלוש הראשונות מכל בית יעפילו לסיבוב השני. אגב, במידה שישראל תעלה שלב, היא עלולה להיות משובצת למשחק שיתקיים ביום כיפור.

הדפס