גיא פניני: "יש לנו עם מי לצאת למלחמה"

הנבחרת ערכה אימון מסכם לפני משחקי ההכנה ברוסיה. איגור קולשוב נופה מהסגל

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  04.09.18 - 21:25
תחילת כתבה

נבחרת ישראל בכדורסל ערכה הערב (שלישי) את האימון המסכם לפני היציאה לסנט פטרסבורג, שם תפגוש את רוסיה המארחת ואת פולין - כהכנה לצמד המשחקים במוקדמות אליפות העולם מול גאורגיה וגרמניה.

מיד לאחר האימון, איגור קולשוב קיבל הודעה על שחרורו מהסגל. אגב, מאמנו במכבי ראשון לציון, צביקה שרף, בא לצפות באימון והתרשם מיכולתו ומאיתי שגב, נציג נוסף של ראשל״צ בסגל הנבחרת. עם שחרורו של קולשוב, בסגל של עודד קטש 14 שחקנים, כאשר עד למשחקים הרשמיים ינופו שניים נוספים.

גיא פניני חגג היום יום הולדת 35 והוא כמובן הוותיק שבשחקני הסגל המאוד צעיר של קטש. "הצעירים מתרגשים ורוצים להוכיח את עצמם, וזה יפה לראות", אמר הפורוורד. "יש אווירה טובה, החלון הזה מאוד משמעותי עבורנו. אנחנו רוצים לעשות דברים יפים".

פניני המשיך להתייחס לדור החדש שצפוי להוביל את הנבחרת בשנים הקרובות: "השחקנים שפה זה הפנים של הכדורסל, יש עם מי ללכת למלחמה. כמובן שצריך סבלנות, זה תהליך שבסופו אני מאמין שיהיו פה דברים יפים".

"אנחנו אחרי חודשיים של מנוחה אז אנחנו עדיין צריכים להיכנס לכושר", המשיך פניני כשהתייחס למטרות משחקי הידידות. "צריך להוריד חלודה, זו המטרה הראשונית, ואין לנו הרבה זמן כי יש רק שני משחקי ידידות".

הפעם, בניגוד למסורת בשנים האחרונות, לנבחרת אין מתאזרח בעמדת הסנטר, כי אם בעמדת הגארד דווקא, ג׳ון דיברתולומאו. "גם הגבוהים שהיו לנו הם לא כאלה גבוהים, הם תמיד היו ניידים", אמר פניני. "הסגנון לא השתנה. זה נכון שאין לנו גבוה, אבל יש לנו מהירות ושכל ובעיקר את הביחד".

הדפס