מקל: קשה לי להאמין שאחזור לשחק בארץ

גארד הנבחרת על עתידו. בסביבתו של קולשוב הופתעו מהניפוי

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  05.09.18 - 10:57
תחילת כתבה

נבחרת ישראל תמריא היום (רביעי) בצהריים לסנט פטרסבורג לקראת שני משחקי הידידות, מול רוסיה בחמישי ופולין בשישי, כאשר בשבוע הבא כבר יתקיימו המשחקים הרשמיים של החלון - נגד גאורגיה וגרמניה.

"זה חשוב להוריד חלודה מהקיץ אחרי חודשיים שלא שיחקנו", התייחס גל מקל למטרות המרכזיות של צמד המשחקים הקרוב. ״אנחנו מתאמנים רק ארבעה ימים ביחד כך שלשני המשחקים הקרובים ברוסיה יש חשיבות מבחינת החיבור״.

עם הנבחרת המריאו 14 שחקנים, לאחר שאיגור קולשוב נופה בסיום האימון המסכם אתמול. השחקן עצמו התאכזב מאוד מההחלטה ואף כתב מעט זמן אחרי ההחלטה ברשת החברתית: "Lol" (צוחק בקול רם) ו"זה אף פעם לא רעיון טוב להוסיף דלק לאש שכבר בוערת".

גם בסביבתו של קולשוב הביעו פליאה. ״שמחון ודוסון לא זומנו כי בנבחרת אמרו שרוצים להצעיר את הנבחרת, אז איך מנפים ככה שחקן צעיר שאמור להיות העתיד של הנבחרת?", תהו באיגוד הכדורסל. גם צביקה שרף, מאמנו של השחקן במכבי ראשון לציון, שצפה באימון, הופתע מהניפוי.

מקל התייחס אף הוא לנושא חילופי הדורות: "אני הייתי פה בחלונות האחרונים ואפשר להגיד שמבחינת השינויים, הפעם זה יותר קיצוני, כי יש הרבה מאוד שחקנים חדשים. בכל נבחרת יש תקופה של חילופי דורות, אבל צריך לעשות את זה בהדרגה. בכל מקרה, אנחנו לא מחפשים להשתמש בזה כתירוץ, אנחנו מחפשים לנצח. הדבר האחרון שאנחנו מתעסקים בו זה מה נעשה אם לא נצליח. אנחנו באים כמו נינג׳ות לנצח ולטרוף את המגרש".

מקל, כידוע, עדיין לא חתום באף קבוצה לעונה הבאה. ״כולם מכירים אותי, עשיתי מספיק בכדורסל והיתה לי עונה מצוינת בעונה שעברה״, הוא אמר, ״קיץ זה דבר דינמי, לפעמים אתה רוצה משהו והוא לא יוצא. אתה מקבל הצעות ומסרב להן ומחכה להחלטה הנכונה. ברור לי שזה יגיע, כי היו כבר עונות שהתחלתי מאוחר וחלק מהן גם נגמרו עם תארים, אז אני לא מודאג. זה יכול לקרות עוד יומיים וזה יכול לקרות עוד שבועיים".

חזרה כדורסל ישראלי? "בעונה הזו - קשה לי להאמין״, קבע מקל. ״אמנם במקצוע הזה הכל יכול לקרות, אבל אני לא מאמין שזה יקרה בעונה הקרובה״.

הדפס