מקל ייעדר. קטש: אחרים ייקחו יותר על עצמם

הנבחרת התכנסה. פניני על שחקני מכבי: "לא מצב אידיאלי"

עמרי מנהיים  26.11.18 - 19:20
תחילת כתבה

נבחרת ישראל החלה הערב (שני) בהכנות לצמד המשחקים מול סרביה וגאורגיה, אבל גל מקל לא יעמוד לרשות עודד קטש אחרי שנבדק על ידי רופא הנבחרת ולא החלים לחלוטין. איגור קולשוב הפצוע שוחרר מהסגל, בעוד בן אלטיט וגולן גוט זומנו.

"מעבר לזה שהוא קפטן, גל שיחק הרבה דקות והוא חווה קצת חוסר מזל", אמר קטש, "שחקנים אחרים ייקחו יותר על עצמם. הפעם אנחנו מגיעים לחלון מעט פצועים, חלק מהשחקנים הדומיננטיים לא בכושר הכי טוב שלהם ומתמודדים עם לא מעט בעיות. זה לא אידיאלי ששחקנים של מכבי הולכים (מאימונים) וחוזרים בבוקר של משחק".

קטש הוסיף: "יש פה שחקנים שמרגישים יותר טוב ושהנבחרת הופכת להיות שלהם. יש צעירים ויש שיפור בעניין הזה, הם מבינים מה צריך לעשות על מנת להגיע לרמות הגבוהות ואנו רואים המון פוטנציאל - גם באיגוד עצמו הופקו הלקחים. קבוצות נוער הבינו שצריך לטפח את העניין הזה ואנחנו יכולים להיות אופטימיים".

מאמן הנבחרת דיבר גם על שון דוסון: "הוא פוטנציאל גדול ומעולם לא ויתרנו עלינו. אנחנו לוקחים בחשבון את הכושר שלו, הוא יהיה שחקן דומיננטי ואני שמח שהוא פה". קטש המשיך: "אני יודע שתמיד מדברים על מבחן התוצאה, אבל גם ספורטאים לא יכולים לשחק במחשבה רק על התוצאה".

גיא פניני אמר: "פה בבית, עם הדחיפה של הקהל, אנחנו צריכים לעשות משהו יפה, נצטרך לעשות את המקסימום ולהיות מרוכזים. יש לי מה לתת לצעירים מהניסיון שלי. עברתי הרבה פעמים משחקים מול נבחרת כמו סרביה וזה רק יכול לעזור לצעירים".

פניני התייחס לשחקני מכבי: "זה לא מצב אידיאלי, היינו רוצים להיות פה שבוע יחד ולהתכונן, אבל אנחנו מבינים את אילוצי מכבי, השיטה לא מאפשרת לנו להיות יחד. היו לנו מספיק חלונות יחד כדי שתהיה לנו הבנה עיוורת. אני מקווה שהם יעזרו לנו בשישי".

בינתיים, איגוד הכדורסל הודיע כי אזלו הכרטיסים למשחק נגד סרביה ביום שישי הקרוב. למעשה, זה כבר כמה ימים שאין כרטיסים למכירה - וזה בשונה מהמשחקים הקודמים של הנבחרת, בהם האולם לא היה מלא עד אפס מקום.

האיגוד ובנק הפועלים יארחו במשחק ילדים מעוטף עזה וכן תתקים פעילות עם האגודה לסוכרת נעורים בישראל כחלק מחודש המודעות. האיגוד יחלק במשחק 3,000 מניפות רעש ממותגות בדגל ישראל. את התקווה ישיר הילד נועם דדון שאתמול סיים במקום ה-14 באירוויזיון הילדים במינסק.

הסגל המלא: תמיר בלאט, בר טימור, יפתח זיו, ג'ון דיברתלומיאו, יובל זוסמן, שון דוסון, חואקין שוכמן, אדם אריאל, רפי מנקו, גיא פניני, נתנאל ארצי, תומר גינת, נמרוד לוי, אלכס צ׳וברוביץ', עידן זלמנסון, ג'ייק כהן, בן אלטיט, גולן גוט ודניאל קופרברג.

הדפס