14:00: ישראל חייבת לנצח את סרביה

ישיר ב-5SPORT: קטש במשחק קריטי במוק' המונדובאסקט

עמרי מנהיים  30.11.18 - 09:02
תחילת כתבה

רגע האמת מגיע: היום (14:00, ישיר ב-5PORT) נבחרת ישראל תתמודד מול סרביה במשחק בו היא חייבת לנצח.

אחרי מספר אימונים משותפים עם כל הסגל, היום (חמישי) נאלץ עודד קטש להסתדר ללא שחקני מכבי ת"א, שעזבו לטובת משחק היורוליג של קבוצתם מול באיירן מינכן. בינתיים המאמן פרסם את הסגל הסופי, לאחר שניפה את יפתח זיו, חואקין שוכמן, רפי מנקו, נתנאל ארצי, בן אלטיט, גולן גוט ודניאל קופרברג.

הסגל הסופי: תמיר בלאט, בר טימור, ג'ון דיברתולומאו, אדם אריאל, יובל זוסמן, שון דוסון, גיא פניני, תומר גינת, נמרוד לוי, ג'ייק כהן, עידן זלמנסון ואלכס צ'וברביץ'.

"האווירה טובה, אנחנו צריכים לגבש את 12 האחרונים וזה הולך ונהיה יותר קשה", אמר קטש בראיון אחרי האימון. "כולם ראויים וחיוביים ויכולים לתרום. לפעמים צריך לבחור בין כמה שחקנים, וגם אם יבחרו בשבילי אקבל זאת באהבה. מאד קשה עם החלונות הקצרים, השחקנים של מכבי היו איתנו אימון וחצי ומצטרפים אלינו מחר. אנחנו את השחקנים של מכבי חייבים איתנו, גם כדי לשמור על המשכיות. יצא שהזמנו הרבה שחקנים בגלל שארבעה היו צריכים לעזוב אותנו, וכדי לשמור על רמת אימונים טובה. כל מי שאתם רואים פה יכול לתרום".

גם בר טימור דיבר היום: "קודם כל מתרגשים, אני חושב שזה תמיד כיף להיות פה ותמיד התרגשות גדולה. אנחנו מרגישים טוב, מוכנים, עשינו אמנם שבוע כזה קצר ולא כולם היו, אבל עשינו אימונים טובים ומחכים שיתחיל כבר. העניין עם שחקני מכבי? זה לא מפריע, זה חלק מהעניין, ידענו את זה עוד לפני שזה התחיל וזה מה יש. זה אילוץ, אין מה לעשות, מתמודדים עם זה, נהיה בסדר".

כשהגארד נשאל לגבי העניין שהנבחרת יכולה להיות מקפצה להמשך העונה שלו, ענה: "כל אחד רואה את זה ככה. זה כיף להיות פה, אנחנו רוצים לעזור, לתרום, להיות כמה שיותר טובים, אז כמובן. להתרגש זה טוב, יש לנו גם הרבה חבר'ה מנוסים שיהיו איתנו. אפילו גל מקל שלא יהיה, היה פה כל השבוע ועזר, גיא פניני כמובן תורם עם הניסיון שלו. אז יש לנו חבר'ה שקצת עברו דברים והם עוזרים לנו. זה כיף שיש גם שילוב של צעירים וגם חבר'ה קצת יותר מבוגרים עם ניסיון, אז כשמדברים זו הרגשה טובה".

בהיעדרו של עומרי כספי, ה"ליגיונר" הבכיר של הנבחרת הוא שון דוסון, שיקווה הפעם גם להיות שחקן משמעותי יותר, בהתאם למעמדו החדש.

״אני תמיד שמח להיות בנבחרת, זה כיף לחזור לפה בכל פעם״, הוא אומר, ועומד על ההבדלים בין הליגה הישראלית לספרדית: ״הביטחון שלי עלה, לשחק בספרד זה שונה מהארץ מכל הבחינות. אני עברתי התפתחות, עשיתי צעד קדימה. יצאתי מהבית, מכל שהייתי אתה רגיל. אני על תקן זר וזה מבגר אותך בהרבה תחומים אחרים".

למרות שכבר שנים הוא נחשב לישראלים הבכירים בנבחרת, עד כה בקמפיין דוסון מקבל פחות מ-15 דקות בממוצע למשחק, וקולע 7.3 נקודות. "כשאני בא לנבחרת אני בא לתרום", אומר דוסון. "כמות הדקות שאקבל זה לא תלוי בי. אני עולה לשחק ומקווה לנצל את הדקות שנותנים לי. אני עושה מה שאני יכול. מה שחשוב זה לנצח, כי אנחנו צריכים את הניצחונות האלה".

עבור דוסון, כאמור, ההתאקלמות בליגה הספרדית יחסית חלקה, כשהוא קולע 13.3 נקודות בממוצע למשחק. "זה כבוד לשחק בליגה הכי טובה באירופה, יותר קשה שם מבחינת רמה של שחקנים וקבוצות", קובע דוסון, אך לא מסתפק בזה: "אני מכוון הכי גבוה שאני יכול, גם NBA, אבל כרגע מתרכז בלהיות הכי טוב שאני יכול".

הדפס