שחקני מכבי ת"א ייצאו עם הנבחרת לגאורגיה

סוף טוב: איגוד הכדורסל והצהובים הגיעו לפשרה בנושא

עמרי מנהיים  01.12.18 - 17:34
תחילת כתבה

המשבר הסתיים. מכבי ת"א חזרה בה מהדרישה ששני שחקנים לא ייצאו עם הנבחרת לגאורגיה לאחר פגישה עם אנשי איגוד הכדורסל וג'ייק כהן, יובל זוסמן, נמרוד לוי וג'ון דיברתולומאו יעמדו לרשות עודד קטש גם במשחק ביום שני הקרוב במסגרת מוקדמות אליפות העולם, זאת כמובן אם המאמן יחליט לא לנפות את חלקם.

"בפגישה בין ראשי הנבחרת ואיגוד הכדורסל לבין ראשי מכבי תל אביב סוכם שארבעת שחקני מכבי שהשתתפו הערב באימון הקבוצה, יטוסו מחר בבוקר לגאורגיה כאשר סודרה להם טיסה מיד לאחר המשחק, כדי שישובו במהרה לאימוני מכבי", נכתב בהודעה משותפת של שני הצדדים, "לכולם ברור שהסיטואציה בכדורסל האירופי כולו אינה נוחה לאף אחד, כאשר הנבחרת יקרה לכולם, ולמכבי ת"א בפרט".

יו"ר הוועדה המקצועית באיגוד הכדורסל, עמוס פרישמן, היה מרוצה: "אני שמח שזה נגמר בצורה כזאת, כל הארבעה שחקנים יטוסו למשחק. מכבי ביקשה שהם יטוסו חזרה יותר מוקדם. אני שמח שהשכל וההגיון גברו על כל שאר הרגשות.  איגוד הכדורסל לא הבטיח שום דבר במהלך עשרה ימים, לא דובר בכלל על שחרור של שני שחקנים. יכול להיות שהיה קצר בתקשורת, אבל אף אחד לא הבטיח שום דבר".

"גם מכבי תל אביב, דיוויד, שמעון ואלי, הבינו את המצב הזה, ראו את החשיבות של נבחרת ישראל, ואני שמח שהשכל גבר על כל דבר אחר. קצת חבל ומה שקרה מעיב על הניצחון שהיו לנו ביום שישי וכל השמחה הזאת, אני ניסיתי להסביר שאי אפשר לשחרר את השחקנים, הסיטואציה הזו חשובה לנבחרת וחשוב שכל הארבעה היו. אני שמח שבהחלטה משותפת כולם יהיו איתנו. האווירה הייתה טובה, שמח שכולם ראו מטרה אחת לנגד עיניהם".

כזכור, ג'ייק כהן, יובל זוסמן, נמרוד לוי וג'ון דיברתולומאו מייצגים את מכבי ת"א בנבחרת. אחרי הניצחון המרשים על סרביה, הצהובים דרשו לשחרר שניים מהם לבחירת הנבחרת ואף טענו שהיה סיכום מוקדם לכך - מה שהכחישו בנבחרת.

לפני הפשרה, ג'ייק כהן, אחד מארבעת שחקני המריבה, צייץ בתגובה: "שוב השחקנים תקועים במצב בלתי אפשרי. אני רוצה לשחק בנבחרת, זו זכות גדולה. אני רוצה לכבד את החוזה שלי במכבי. זו חובתי לעשות כל מה שאני יכול כדי לעזור לנצח משחקים. אבל אני חייב ללכת לאן שיגידו לי".

הדפס