קטש: "השופטים היו עוד פחות טובים מאיתנו"

מאמן הנבחרת: "הפסד כואב". פניני: "נתנו הכל, זה מתסכל"

עמרי מנהיים  03.12.18 - 18:44
תחילת כתבה

איזה פספוס. נבחרת ישראל הפסידה הערב (שני) 71:69 לגאורגיה בטביליסי בתום הארכה. זה היה אחד המשחקים הצמודים והמותחים של הנבחרת בשנים האחרונות ובסופו של דבר ליי אפ של גיורגי שרמאדיני בהתקפה האחרונה העניקה למקומיים את הניצחון.

המשמעות היא שישראל (מאזן 6:4) לא תלויה בעצמה במוקדמות גביע העולם, כאשר נותרו לה שני משחקים לסיום הקמפיין. הנבחרת של קטש חייבת לנצח את גרמניה (בית) וסרביה (חוץ) ולקוות שגאורגיה (5:5) תמעד בשני המשחקים שלה: יוון (חוץ) ואסטוניה (בית).

עודד קטש סיכם באכזבה: "זה באמת עוד אחד מההפסדים הכואבים. הרבה מחשבות עוברות בראש. לא שיחקנו כדורסל גדול היום. זו לא היתה הדרך שבא רצינו לשחק. הרבה שחקנים נכנסו טוב למשחק, אבל נשארנו שם בזכות אופי. באמת אכזבה גדולה".

המאמן ניסה להסביר מה גרם להפסד: "מבחינה התקפית היינו נוראיים בחצי הראשון. קלענו באחוזים נמוכים ל-2 נקודות. לא היינו מספיק אחראים בזריקות, היינו נמהרים מידי. הגאורגים היו מוכנים לקרב חפירות, השתמשו יפה בגבוהים שלהם וקלעו לשלוש. היחידים שהצליחו להיות פחות טובים מאיתנו היו השופטים".

"אני אופטימי זה קצת קשה להישמע כך עכשיו, אבל אני גאה בשחקנים וזה חלק מהחוויות שהשחקנים האלו צריכים לחוות. אני לא יודע אם יש סיכוי כי אנחנו תלויים באחרות. צריך להמשיך ולשחק כדורסל טוב. ניסיתי לשלב כמה שחקנים שחלקם לא בכושר משחק הכי טוב. התחושה היא שאנחנו נבחרת מגובשת. השחקנים לקחו מאד קשה את ההפסד".

גיא פניני אמר: "זה מתסכל. הפסד קשה, תחושות ממש לא קלות כי היינו שם כל המשחק ונתנו את הכל. בהגנה היינו בסדר, בהתקפה זה לא התחבר, הגודל שלהם מאוד השפיע, אבל אנחנו בדרך הנכונה. החבר'ה נתנו הכל וזה עוד צעד בתהליך".

תומר גינת הוסיף: "לא התחלנו את המשחק טוב, לא היינו בפוקוס. אנחנו נבחרת צעירה ואנחנו מנסים לבנות משהו, לא יודע אם נשארו סיכויים לעלות, אבל עדיין נבוא לשחק את המשחקים שנותרו עם אווירה טובה במטרה לנצח. לא עשינו עבודה טובה מתחת לסל, הם לקחו 30 ריבאונדים בהתקפה, זה הסיפור הגדול של המשחק. לא הצלחנו לעשות פעולה טובה לנצח את המשחק בזמן הרגיל. והסל האחרון בהארכה לא הותיר לנו סיכוי".

ג'ון דיברתולומאו אמר: "זה הפסד קשה. עשינו יותר מדי טעויות במשחק צמוד כזה ועם האווירה שהייתה כאן. היינו צריכות לשחק טוב יותר, אבל אני גאה באיך שנלחמנו. אנחנו מתפתחים כנבחרת וזה סימן טוב".

הדפס