ארשנסקי: "זה כבר היה בידיים, מרגיש פספוס"

הג'ודוקא מתוסכל. יו"ר האיגוד: "פסילת סמדג'ה הייתה החלטה פוליטית"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  25.08.14 - 15:56
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

תסכול ואכזבה, אין דרך אחרת לתאר את התחושות שעוברות על משלחת הג'ודו בסיומו של יום התחרויות הראשון באליפות העולם ברוסיה. טומי ארשנסקי היה רחוק 10 שניות ממדלית ארד מדהימה, אבל דווקא אז הוא ספג ווזארי מהיריב הגאורגי ויחזור הביתה בידיים ריקות.

"הכל התחבר היום והייתי צריך לחזור עם המדלייה", הודה ארשנסקי לאחר ההפסד הכואב, "גם הקרב על הארד היה בידיים שלי ויש לי הרגשה קשה של פספוס".

אורן סמדג'ה, מאמנו של ארשנסקי שהורחק בגלל שלקרב הראשון הוא עלה עם חליפה לא תקנית, אמר: "טומי הראה היום שהתמיכה שלנו בו מוכיחה את עצמה ושהוא ראוי לכל ההערכה המקצועית שיש אליו. הוא היה ראוי למדליה היום, והוכיח שיש לנו עוד ספורטאי מעולה לאולימפיאדה בריו. אני גאה בו. ג'ודו זה ספורט מאוד אכזרי, אתם יכולים לתאר לעצמכם איזו אכזבה אנחנו מרגישים עכשיו. אני לא נכנס לעניין החלטת השופט. 15 שנה לא היה לנו ספורטאי עם מדליה באליפות עולם, צריך להגיד כל הכבוד לטומי".

יו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי, סיפר מרוסיה: "לא היה לו מאמן, אורן לא ישיב איתו. אם אורן היה יושב איתו, הוא היה יותר טכני. הבגד חוקי והוא התחרה איתו בקרב השני והשלישי, אבל השופט שפסל אותו היה טוניסאי. אני מאמין שזה קטע פוליטי, לא מחזירים מאמן אחרי שהרחיקו אותו כבר. אורן היה עוזר לו מאוד, אלה היו 10 שניות קריטיות. טומי הוכיח שהוא ספורטאי שבכל יום של תחרות גדולה הוא יכול להביא מדליה. אני לוקח אותו לריו. המדליה כבר ביד".

הדפס