עוד מדליה: ארד לטוהר בוטבול בדיסלדורף

הג'ודוקא ניצח את וואנטקה הגרמני. סמדג'ה: התגבר על פציעה

עינת הירש
עינת הירש  24.02.18 - 19:18
תחילת כתבה

מדליה שנייה לנבחרת הג'ודו בגראנד סלאם דיסלדורף. אחרי שברוך שמאילוב (עד 66 ק"ג) זכה אתמול (שישי) בארד, הערב הגיע תורו של טוהר בוטבול. הג'ודוקא (עד 73 ק"ג) זכה אף הוא בארד אחרי שגבר על איגור וואנטקה הגרמני, בעוד שגיא מוקי (עד 81 ק"ג) נוצח כבר בקרב השני שלו.

בוטבול החל את היום עם ניצחון על פיי אנג'י הגמבי באיפון ונוצח ברבע הגמר על ידי אודבייאר גאנבטאר המונגולי, מה ששלח אותו לבית הניחומים. לאחר מכן הישראלי ניצח את אנתוני זינג הגרמני בניקוד זהב והגיע לקרב על מדליית הארד, בו הוא ניצח את וואנטקה.

יו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי: "טוהר הוא לוחם אמיתי שהצליח לנצח בגוב האריות של הגרמנים ספורטאי מקומי ואני שמח בשבילו ובשביל אורן שמוכיח שהוא אחד המאמנים הטובים בעולם. איגוד הג׳ודו ימשיך לעבוד קשה עד להשגת המטרה".

מאמן נבחרת הגברים, אורן סמדג'ה: "מדלייה שנייה בגראנד סלאם בהחלט מראה על כיוון נכון והצהרת כוונות מבחינתי לנבחרת ישראל.  טוהר נפצע בקרב לפני המדליה והצליח להתגבר על הפציעה בצורה ראויה להערכה".

למוקי, כאמור, הלך פחות טוב בדיסלדורף. אלוף אירופה לשעבר החל את יום הקרבות עם ניצחון על אדריאן גאנדיה הפורטו ריקני, אבל לאחר מכן הוא הודח על ידי דומיניק ראסל הגרמני.

גראנד סלאם דיסלדורף יושלם מחר עם המדליסט האולימפי אורי ששון (מעל 100 ק"ג), פיטר פלצ'יק (עד 100 ק"ג) ולי קוכמן (עד 90 ק"ג).

הדפס