צפו: זהב לנלסון לוי במרוקו, ארד לגפן פרימו

הג'ודוקא בת ה-17 ניצחה את טמלקובה. ראשוני פספסה מדליה

עינת הירש
עינת הירש  09.03.18 - 19:28
תחילת כתבה

כמעט שבוע אחרי שענבל שמש (עד 63 ק"ג) זכתה בזהב בגביע אירופה בפולין, יש עוד מדליה ישראלית, אפילו שתיים - הפעם בגראנד פרי אגאדיר במרוקו, שיצא היום (שישי) לדרך. תמנע נלסון לוי (עד 57 ק"ג) זכתה בזהב, בעוד גפן פרימו בת ה-17 (עד 52 ק"ג) סיימה עם הארד.

נלסון לוי זכתה במדליה אחרי שניצחה את קאיה קאיזנר הסלובנית בגמר. הישראלית ריתקה את יריבתה שהצליחה להשתחרר, אבל נוצחה בסופו של דבר. הג'ודוקא הגיעה לגמר אחרי ניצחונות על יי ליט לוק מהונג קונג, ליסה מרקז מצרפת וסומיה איראווי ממרוקו.

גפן פרימו הפתיעה את חברתה לנבחרת הנשים, בטינה טמלקובה, בקרב על הארד. לפניו, פרימו גברה על טינקה איסטון האוסטרלית וגולבדאם בבאמוראטובה מטורקמניסטן. לאחר מכן היא הפסידה לאלכסנדרה לאריסה פלוריאן הרומניה ונשרה לבית הניחומים. טמלקובה ניצחה את אמלי בריו הצרפתיה לפני שנוצחה על ידי אירם קורקמאז הטורקיה, הגיעה לבית הניחומים וגברה על זינב בדה המרוקאית, מה שסידר לה את הקרב על המדליה מול פרימו.

צפו בקרב של גפן פרימו מול בטינה טמלקובה >>

גם לשירה ראשוני (עד 48 ק"ג) הייתה הזדמנות לזכות בארד, אבל היא הפסידה בקרב על המדליה לחוליה פיגרואה הספרדיה, שניצחה באיפון 36 שניות לסיום. ראשוני החלה את היום עם ניצחון על ז'וסטין דליול הצרפתיה, אבל נוצחה על ידי קטרינה קוסטה הפורטוגלית והגיעה לבית הניחומים, שם גברה על מיליצה ניקוליץ' הסרבית ואז נוצחה על ידי פיגרואה. לפני כן, הספרדיה ניצחה את נועה מינסקר ושלחה אותה לבית הניחומים, בו היא הפסידה כבר בקרב הראשון שלה למארוסיה סטנגאר הסלובנית.

מאמן נבחרת הנשים, שני הרשקו, אמר: "זו חוויה אדירה לזכות בזהב במרוקו, לשמוע את התקווה ולהרגיש גאווה גדולה בספורטאיות שלנו ובמדינת ישראל. העבודה היומיומית שלנו מוכיחה את עצמה בכל פעם מחדש. הספורטאיות עובדות נהדר, מציבות לעצמן מטרות גבוהות בכל אימון ובכל תחרות מחדש ובונות את העתיד שלנו בצורה מדהימה. אני גאה בהן".

יו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי, אמר: "יש הרבה סיבות להצלחת הספורטאיות שלנו - הרבה עבודה שקטה רחוק מאור הזרקורים. מעבר לכך הן נחושות, פייטריות ומשקיעות הכל".

הדפס