הישג נהדר לפלצ'יק: מדליית זהב בטביליסי

ניצח 4 קרבות באיפון. לי קוכמן קטף את מדליית הארד

מערכת אתר ערוץ הספורט  01.04.18 - 16:08
תחילת כתבה

הישג נוסף למשלחת הישראלית בגראנד פרי טביליסי אחרי מדליית הארד של תמנע נלסון לוי. פיטר פלצ'יק סיים עם מדליית זהב היום (ראשון) בתום יום קרבות נהדר במשקל עד 100 ק"ג, אחרי שניצח ארבעה מפגשים באיפון.

הישראלי בן ה-27, זוכה מדליית הארד בגראנד סלאם אבו דאבי, גבר על אוטו אימאלה (שווייץ), דייויד אוזבטלשווילי (גאורגיה) ויסוני נמסדזה (גאורגיה) מבלי לספוג אפילו עונש. בקרב על מדליית הזהב הוא הפיל את מראב מרגייב הרוסי כשנותרו 02:25 לסיום הקרב.

אבל פלצ'יק הוא לא היחיד שקטף מדליה עבור המשלחת הישראלית. לי קוכמן יחזור הביתה עם מדליית ארד  במשקל עד 90 ק"ג אחרי ניצחון בבית הניחומים באיפון על סיריל גרוסקלאוס (שווייץ). הג'ודאי גבר באיפון את רמונס דיבוריס (ליטא) ולאחר מכן בווזארי על אשלי גונסאלס (קובה) רק כדי להפסיד לתאודורס צלידיס (יוון) ברבע הגמר. בבית הניחומים גבר באיפון על איברהים קייטה (צרפת) לפני הקרב המכריע מול גרוסקלאוס.

מאמן נבחרת הגברים, אורן סמדג'ה: "הנבחרת בהכנות האחרונות לקראת אליפות אירופה שתערך בישראל. נבחרת ישראל היא מהחזקות באירופה ואנחנו עם הפנים קדימה". יו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי: "אנחנו בישורת האחרונה לפני אליפות אירופה ושתי הנבחרות שלנו, הן הנשים והן הגברים מציגות יכולת מבטיחה. אני בטוח שהקהל שימלא את האולם המיוחד שנבנה במרכז הירידים יהנה מחוויה אדירה''.

אצל הנשים, ירדן מאירסון הפסידה בקרב על מדליית הארד באיפון למדליין מלונגה (צרפת). הג'ודאית מקטגוריית המשקל עד 78 ק"ג ניצחה קודם לכן בבית הניחומים את ולריה פרארי (איטליה). בפתיחת יום הקרבות גברה על יוליה לברנטבה (רוסיה) לפני שהפסידה לבאטה פאצ'וט ברבע הגמר.

הדפס