ארד למעין גרינברג בגראנד פרי אנטליה

הישג לג'ודאית. מלכה וטמלקובה הפסידו בקרב על המקום השלישי

עינת הירש
עינת הירש  06.04.18 - 18:52
תחילת כתבה

תחרות הגראנד פרי באנטליה שבטורקיה יצאה היום (שישי) לדרך עם הצלחה לא מבוטלת למשלחת הישראלית.  מעיין גרינברג (57 ק"ג) בהופעת הבכורה שלה בגרנד פרי נכנסה לרשימת הזוכות הישראליות במדליות. גרינברג זכתה במדליית הארד לאחר שניצחה באיפון (אחרי יתרון וואזארי) בקרב על הארד את לילאני אקימה האמריקאית.

גרינברג החלה את דרכה בניצחון על  גיולה קאגיאנו מאיטליה, המשיכה בניצחון ברבע הגמר על סברינה פילצומסר האוסטרית, אבל נוצחה בחצי הגמר בידי הקזחית סאברה ניסיאנבאיבה. בקרב על הארד הוכיחה הישראלית יתרון לאורך כל הקרב מול האמריקאית כשכבר בפתיחה עלתה ליתרון וואזארי והכריעה את הקרב באיפון.

תמר מלכה (48 ק"ג) הצעירה, סגנית אלופת אירופה לקדטיות, הופיעה בפעם השנייה בלבד בגיל הבוגרות וסיימה במקום החמישי לאחר שהפסידה  בקרב על הארד מול האלופה האולימפית מלונדון 2012, הברזילאית שרה מנזז. מלכה החלה את דרכה בשמינית הגמר שם גברה בוואזרי על מריה פירסידקאיה הרוסייה, המשיכה בניצחון ברבע הגמר על גולקדיר סנטורק הטורקית אך נעצרה בחצי הגמר בידי פיג'ולה קלמנדי הקוסוברית, בת דודתה של האלופה האולימפית מלינדה קלמנדי ב-52 ק”ג.

בטינה טמלקובה (52 ק"ג) הפסידה בקרב על הארד מול אנג'ה סטאנגר הסלובנית. טמלקובה החלה את דרכה בשמינית הגמר, שם גברה באיפון על הסינית יינג צ'ין צ'אן, המשיכה בניצחון ברבע הגמר על הטורקיה אירם קורקמץ אך גם היא נעצרה בחצי הגמר כשנוצחה בגולדן סקור על ידי צ'לסי גילס הבריטית. גפן פרימו נוצחה ברפאסג', ואילו בגברים, אלון רחימא, דניאל בן דוד, ירין מנגד ואמיר דנטה נוצחו בסיבובים הראשונים.

מאמן נבחרת הנשים, שני הרשקו, סיפר: ״זאת מדליה ראשונה למעין בהופעת הבכורה שלה בגרנד פרי. אני שמח שספורטאית נבחרת נוספת מצטרפת למעגל הזכיה בתחרויות הסבב העולמי היוקרתי, וגאה במעין על יום תחרות מצוין".

הדפס