מוקי: "חלום של כל ספורטאי להתחרות בארץ"

הג'ודאי לקראת אליפות אירופה. נלסון-לוי: "רוצה מדליה"

עינת הירש
עינת הירש  25.04.18 - 11:06
תחילת כתבה

אליפות אירופה בג'ודו תצא לדרך מחר (חמישי), ולראשונה בהיסטוריה תתקיים בישראל. לאחר ההכנות הגופניות, בנבחרת עוסקים בהכנות המנטליות לקראת התחרות שתהיה מול קרובי משפחה וחבריהם של הספורטאים, כשחלקם אף נמנעו מלהביא קרובי אותם לתחרויות בחו"ל על מנת להימנע מהציפיות, דבר שלא יתאפשר להם בסוף השבוע הקרוב.

הנבחרת הגיעה במהלך היום לאולם במרכז הירידים בתל אביב וחוותה לראשונה את המתחם שהוקם במקום לכבוד האירוע. ספורטאי הנבחרת התרשמו מאוד מהמתקן שהוקם תוך זמן כל כך קצר, והמאמן אורן סמדג׳ה הוסיף: "זה ברמות הגבוהות ביותר בעולם והיינו בלא מעט אליפויות. יצרו כאן אולם מדהים ומרשים". אחר הצהרים תיערך הגרלת הקרבות ומיד לאחריה מסיבת העיתונאים הרשמית לפתיחת האליפות.

תמנע נלסון-לוי גם כן מתרגשת לקראת העובדה שלראשונה אליפות אירופה תתקיים בתל אביב ואמרה: "העובדה שאליפות אירופה מתקיימת בתל אביב זה משהו מיוחד. ברור שזה מרגש ויש לחץ עם הקהל הביתי, החברים והמשפחה, אבל אני חושבת שהלחץ הזה יעשה לי משהו טוב. הריכוז שלי הוא לא בקהל ובמשפחה שמגיעה, אני מנסה להתעלם מזה ויותר להתרכז במה שאני צריכה לעשות".

נלסון-לוי מבינה שאחרי שזכתה במדליית זהב במרוקו ובמדליית ארד בטביליסי שבגאורגיה, היא כיום הפייבוריטית להביא מדליה נוספת וכזו שיכולה לשרת את הנבחרת על כתפיה בעיקר לאחר פרישת ירדן ג'רבי: "יש לי המון ציפיות מעצמי, ויש לי ציפייה לצאת מהאליפות הזו עם מדליה. טוב לי שיש ממני ציפיות, כי הוכחתי לא פעם ולא פעמיים שאני יכולה לנצח בנות מהטופ העולמי. ירדן ג'רבי היא ספורטאית ענקית שהשיגה הישגים בכל תחרות אפשרית, אבל השאיפה שלי היא לא לעבור את ירדן אלא לעשות דרך חדשה. ירדן עבדה קשה והשיגה הישגים יפים, אבל אלו ההישגים שלה. אני רוצה להשיג הישגים משל עצמי".

שגיא מוקי התחרה השנה בגראנד סלאם פריז ובגרנד סלאם בדיסלדורף. בשנה שעברה הצליח למקם את עצמו במשקל החדש, 81 ק"ג, לאחר שזכה במדליית זהב בגראנד פרי באוזבקיסטן. לאחר שכבר זכה באליפות אירופה בשנת 2015 ינסה לזכות בתואר שוב, הפעם בתחרות שתתקיים בישראל לראשונה בהיסטוריה. "המעבר למשקל הזה הוא לא פשוט. זה מעבר חד שמצריך המון חוסר פיזי. אם הייתי מאוד חזק פיזית למשקל 73 ק"ג זה פחות היה בא לידי ביטוי במשקל 81 ק"ג. לכן החלטתי להתחרות בתחרויות האחרונות, עבדתי הרבה עם משקולות על מנת להתחזק לקראת אליפות אירופה. לשמחתי הפציעה מהאולימפיאדה מאחורי, התקדמתי כפי שאני מצפה מעצמי ובתקופה האחרונה דברים נראים טוב", אמר מוקי האופטימי.

גם מוקי כשאר הספורטאים מרגיש תחושות שונות לגביי מיקום האליפות שייערך כאן בבית: "העובדה שאליפות אירופה תהיה בישראל זה דבר טוב כי זה ירים אותנו ויתן לנו רוח גבית, זה חלום של כל ספורטאי ישראלי להתחרות בישראל. זה היה חלום שלי, זה לא קרה לי אף פעם ותמיד רציתי את זה. האפקט המנטלי יהיה כמו באולימפיאדה, אנחנו באים מוכנים, אנחנו רגילים ללחץ ויהיה בסדר".

ראש הממשלה בנימין נתניה ושרת הספורט מירי רגב נפגשו עם יו"ר איגוד הג'ודו משה פונטי ואיחלו לנבחרת בהצלחה.

הדפס