נפתח התיאבון. מוקי ובוטבול יעלו על המזרן

ארבעה ישראלים נוספים יתחרו ביום השני של אליפות אירופה, ביניהם גם אלוף אירופה של 2015 וזוכה מדליות הארד מדיסלדורף ואבו-דאבי

מערכת אתר ערוץ הספורט  27.04.18 - 08:43
תחילת כתבה

אחרי היום הראשון המוצלח של אליפות אירופה בג'ודו בישראל, בו נרשמו שתי מדליות ארד לישראלים (גפן פרימו וטל פליקר), גדל התיאבון למדליות נוספות לקראת יום התחרויות השני. היום (שישי) יעלו על המזרן ארבעה ישראלים נוספים, כאשר מרבית תשומת הלב תתמקד בשגיא מוקי וטוהר בוטבול.

  • החל מ-11:00, ישיר ב-5SPORT: אליפות אירופה בג'ודו מגני התערוכה בתל אביב

הראשון, אלוף אירופה של שנת 2015, הוא אחד מבין שלושה מתחרים שייצגו את ישראל באולימפיאדה האחרונה בריו וגם מייצגים את המדינה באליפות הנוכחית. מוקי (33 בעולם), שעלה לאחרונה לקטגוריית המשקל של עד 81 ק"ג, יפגוש בשלב הראשון של התחרות מחר את הצרפתי ג'ונתן אלארדו (29 בעולם). אם ינצח, ייאלץ מוקי לעבור שני קרבות נוספים בכדי להגיע לחצי הגמר היוקרתי.

כמו כן, טוהר בוטבול, שיתחרה בקטגוריה עד 73 ק"ג, רשם שנה נפלאה עם מדליות ארד בגראנד סלאמים של דיסלדורף ואבו-דאבי. הישראלי בן ה-24 (מקום 9 בעולם) העפיל אוטומטית לשלב השני של התחרות, כמו גם יריבו הראשון, האוסטרי כריסטופר ווגנר (65 בעולם). כמו מוקי, גם בוטבול יצטרך לנצח שני יריבים נוספים בכדי להגיע לטופ-4.

באותה קטגוריית משקל יתחרה גם אורון גינר המוכשר בן ה-20. הגו'דוקא הצעיר (מקום 370 בעולם ו-15 בג'וניור) זכה בשנה שעברה במדליית כסף בגביע אירופה לצעירים. הוא יפגוש את הגרמני איגור וונדטקה (40 בעולם) בסבב הראשון, ואם ינצח יתמודד מול הגיאורגי לאשה שאוודטואשוילי (4 בעולם) שהעפיל אוטומטית.

בגזרת הנשים, היחידה שתתחרה מחר מבין הישראליות היא גילי שריר, אלופת ישראל בקטגוריית המשקל של עד 63 ק"ג. שריר (102 בעולם ו-10 בג'וניור) קיבלה בהגרלה את השבדית מיה הרמנסון (38 בעולם), הגרלה קשה יחסית לג'ודוקא הצעירה.

הדפס