צפו במוקי שר את ההמנון: "חלום שמתגשם"

הג'ודאי חגג זהב: "יש לי עוד הרבה לעלות". סמדג'ה: "ענק"

מערכת אתר ערוץ הספורט  27.04.18 - 18:41
תחילת כתבה

שגיא מוקי עשה את זה. הג'ודאי הסב הערב (שישי) המון גאווה לישראל, עם מדליית זהב באליפות אירופה מול הקהל הביתי. מדובר בזהב השני בו זוכה הג'ודאי, והראשון בקטגוריית המשקל עד 81 ק"ג והמדליה השלישית של ישראל בתחרות, כשאנחנו רק ביום השני.

"אני עדיין לא מעכל. יש לנו מדינה קטנה, אבל עוצמתית", אמר מוקי ההמום בסיום. "חלום שהתגשם לזכות כאן בארץ. אי אפשר להבין את זה בכלל. חלמתי על הרגע הזה מאז ריו. סמדג'ה תפס אותי מגיל ארבע, היה איתי לאורך כל הדרך. טוקיו? יש לי עוד הרבה לעלות. זה תהליך".

מוקי עלה על הפודיום, קיבל את מדליית הזהב כשברקע מתנגן ההמנון והוא לא היה יכול לעצור את הדמעות. "מאוד מרגש. במיוחד אחרי כל התקופה שעברתי. להתחיל את הקטגוריה החדשה בצורה כזאת, זה מטורף. התפרקתי. גם כשזה במדינה שלנו וגם שהקהל הביתי עודד אותי", סיפר לאחר מכן.

כזכור, מוקי הגיע למשחקים האולימפיים בריו כשהוא פצוע בגבו וחזר להתחרות אחרי תקופה ארוכה של שיקום. "התחלתי את הטיפולים כדי לחזור כמה שיותר מהר, אבל לא הצלחתי לחזור עד לפני כמה חודשים. בצורה הזאת זה הכי כיף שאפשר. גם כשחזרתי להתחרות זה עדיין לא היה פשוט מבחינת הגב שלי".

אורן סמדג'ה הוסיף: "להיות אלוף אירופה, לשנות משקל ולהיות שוב אלוף זאת הצהרת כוונות רצינית. מוקי הוא אחד הלוחמים הגדולים של הג'ודו העולמי. נותן מאתיים אחוז".

גם שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב בירכה על ההישג המרשים של מוקי: "גאה ונרגשת. הוא ריגש מדינה שלמה בלחימה בלתי מתפשרת על המזרן. הרוח הישראלית ניצחה היום. איזה כיף לקבל כך את השבת עם מדליית זהב והמנון התקווה שמתנגן על הפודיום. הג'ודו מוכיח שוב שהוא ענף שמביא כבוד רב לספורט הישראלי".

המדליה של מוקי שווה גם לא מעט כסף. על הזכייה במדליית הזהב יקבל הישראלי מענק מיוחד של 40 אלף ש"ח מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, משרד התרבות והספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט. מאמנו סמדג'ה, יקבל מחצית מהסכום.

הדפס