פלצ'יק: "הרגשתי כמו גלדיאטור בקוליסאום"

מדליסט הארד: "הייתי עם רגל בקבר, אבל האמנתי בעצמי". רוה"מ נתניהו בירך את שגיא מוקי

מערכת אתר ערוץ הספורט (צלם: אלן שיבר)  28.04.18 - 18:37
תחילת כתבה

גאווה ישראלית. אליפות אירופה בג'ודו בתל אביב סיפקה את הסחורה בצורה הטובה ביותר והערב (שבת) פיטר פלצ'יק הבטיח את המדליה הרביעית בכחול לבן לאחר שגבר בבית הניחומים על הרוסי ניאז בילאלוב. הג'ודאי נראה טוב לכל אורך התחרות, שאב השראה מהקהל הביתי וחתם את אחת האליפויות הפוריות ביותר של המשלחת.

פיטר פלצ'יק אמר בסיום: "האמנתי בעצמי כל הדרך, הייתי הכי נמוך שאפשר להיות. אחרי הפציעה בכתף הייתי עם רגל אחת בקבר. הראש שלי היה עסוק בניהול ואסטרטגיית קרב, אבל אורן סמדג'ה אמר לי פשוט ללכת ולהכות את היריב. בעבר הייתי עסוק בדברים שלא צריך היה להתעסק בהם. עכשיו אני מגיע כדי להשאיר חותם ואני חושב שאני בדרך הנכונה".

על הקהל אמר המדליסט הטרי: "הרגשתי כמו גלדיאטור בקולוסיאום ישראלי. אין דברים כאלו ותחרויות כאלו, אחת הבמות הכי יפות ומשוקעות. כולם נתנו את הלב. הקהל הזה הוא כמו טורבו והחזרתי לו עם כל הלב על המזרן".

שרת התרבות והספורט מירי רגב בירכה גם היא את פלצ'יק: "פיטר נלחם כמו אריה ונתן בכל קרב שלו את המירב. אני שמחה שבסוף היום הארוך והקשה הוא בא על שכרו וסידר למדינת ישראל עוד מדליה. אני שמחה שעשינו הכל כדי לארח את אליפות אירופה בג'ודו לראשונה בארץ. הוכחנו שוב שאנו ראויים לארח כאן תחרויות בינלאומיות ולעשות זאת בצורה המכבדת והטובה ביותר. תודה ליו"ר איגוד הג'ודו הישראלי משה פונטי שבשותפות מלאה סייע בהבאת התחרות לישראל".

בסיום יום התחרויות, שגיא מוקי, שהשיג אמש את מדליית הזהב, קיבל ברכה מיוחדת מראש הממשלה בנימין נתניהו: "שגיא אתה אלוף כחול לבן על אדמת כחול לבן, איזה תענוג לראות אותך את אורן סמדג'ה ואת משה פונטי. אתם מביאים כבוד. אמר לי מישהו שמבין בזה לפני כמה ימים שישראל היא מעצמת ג'ודו ואתה מוביל את השדרה".

"אני חושב שזה משדר קשר של מצוינות נחישות לעולם. זו באמת גאווה ישראלית, זה משהו שקשור ברוח של המדינה שלנו", המשיך רה"מ נתניהו. "יש לנו הרבה יריבים, אבל אנחנו תמיד שולחים גם את היד לשלום. השילוב של הדברים הללו, התחכום, המיומנות והנחישות מעוררים הרבה השתאות וגאווה".

הדפס